| Manufacturer Part Number: | CDLL4738A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 8.2V ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL4738A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL4738A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 8.2V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | - | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 4.5 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3µA @ 6V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL4738A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL4738A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL4738A is new and unused, you can buy CDLL4738A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL4738A.
| 3EZ15D2E3/TR8 | Zener Diode 15V 3W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ15D2E3/TR8.pdf | |
| 8N3DV85AC-0061CDI | VCXO IC 693.483MHz, 693.483MHz 6-CLCC | 8N3DV85AC-0061CDI.pdf | |
| 8N3QV01KG-0157CDI | VCXO IC 100MHz, 100.011MHz, 99.989MHz, 100.022MHz 10-CLCC | 8N3QV01KG-0157CDI.pdf | |
| MAX199BCAI | Data Acquisition 12 bit 100k Parallel 28-SSOP | MAX199BCAI.pdf | |
| XC4010E-1PQ208C | IC FPGA 160 I/O 208QFP | XC4010E-1PQ208C.pdf | |
| LFX1200EC-04F900C | IC FPGA 496 I/O 900FBGA | LFX1200EC-04F900C.pdf | |
| ATMEGA1284P-PU | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 128KB (64K x 16) FLASH 40-PDIP | ATMEGA1284P-PU.pdf | |
| LTC1484CS8#PBF | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-SOIC | LTC1484CS8#PBF.pdf | |
| LTC6078ACMS8#PBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | LTC6078ACMS8#PBF.pdf | |
| 70261S55PFG | IC SRAM 256KBIT 55NS 100TQFP | 70261S55PFG.pdf | |
| DS1816R-5-U | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-3 | DS1816R-5-U.pdf | |
| RT9169-18GVL | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 100mA SOT-23-3L | RT9169-18GVL.pdf |