| Manufacturer Part Number: | CDLL4749A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 24V ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL4749A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL4749A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 24V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | - | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 25 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 18.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL4749A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL4749A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL4749A is new and unused, you can buy CDLL4749A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL4749A.
| GDZ11B-E3-18 | Zener Diode 11V 200mW ±4% Surface Mount SOD-323 | GDZ11B-E3-18.pdf | |
| C49M20X2 | SCR Standard Recovery | C49M20X2.pdf | |
| FCH072N60F | MOSFET N-CH 600V 52A TO247 | FCH072N60F.pdf | |
| NTTFS4937NTAG | MOSFET N-CH 30V 11A 8WDFN | NTTFS4937NTAG.pdf | |
| TAS5000PFB | IC DIGITAL AUD PWM PROC 48-TQFP | TAS5000PFB.pdf | |
| 8N3SV75BC-0167CDI | VCXO IC 98MHz 6-CLCC | 8N3SV75BC-0167CDI.pdf | |
| ADC08831IMX/NOPB | 8 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-SOIC | ADC08831IMX/NOPB.pdf | |
| LTC2311IMSE-16#TRPBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 16-MSOP-EP | LTC2311IMSE-16#TRPBF.pdf | |
| LCMXO1200C-4MN132I | IC FPGA 101 I/O 132CSBGA | LCMXO1200C-4MN132I.pdf | |
| PIC16LCE624T-04I/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 1.75KB (1K x 14) OTP 20-SSOP | PIC16LCE624T-04I/SS.pdf | |
| ST72F521R9TC | ST7 ST7 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 60KB (60K x 8) FLASH | ST72F521R9TC.pdf | |
| TPA3123D2PWPG4 | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 24-HTSSOP | TPA3123D2PWPG4.pdf | |
| OPA2705UAG4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | OPA2705UAG4.pdf | |
| TLC279CNSG4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SO | TLC279CNSG4.pdf | |
| AT27BV020-90VC | IC OTP 2MBIT 90NS 32VSOP | AT27BV020-90VC.pdf |