| Manufacturer Part Number: | CDLL4754A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 39V ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL4754A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL4754A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 39V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | - | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 60 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 29.7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL4754A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL4754A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL4754A is new and unused, you can buy CDLL4754A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL4754A.
| FR70D02 | Diode Standard 200V 70A Chassis, Stud Mount DO-5 | FR70D02.pdf | |
| S2KW12C-3N | Diode Standard 12000V (12kV) 2A Chassis Mount | S2KW12C-3N.pdf | |
| FJNS4210RBU | TRANS PREBIAS PNP 300MW TO92S | FJNS4210RBU.pdf | |
| SI4712DY-T1-GE3 | MOSFET N-CH 30V 14.6A 8SOIC | SI4712DY-T1-GE3.pdf | |
| IXFN260N17T | MOSFET N-CH 170V 245A SOT-227 | IXFN260N17T.pdf | |
| DSPIC33EP256MC202T-I/SO | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 70 MIPs 256KB (85.5K x 24) FLASH 28-SOIC | DSPIC33EP256MC202T-I/SO.pdf | |
| STM32F205ZET6TR | ARM® Cortex®-M3 STM32 F2 Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 512KB (512K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | STM32F205ZET6TR.pdf | |
| LTC1067-50CS#PBF | IC FILTR BLDNGBLK R-R DUAL16SOIC | LTC1067-50CS#PBF.pdf | |
| MAX7348AEP+T | Sound Cards, Players, Recorders Interface 20-QSOP | MAX7348AEP+T.pdf | |
| OPA2684IDRG4 | Current Feedback Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | OPA2684IDRG4.pdf | |
| MAX970ESD+T | Comparator General Purpose Open-Drain, Rail-to-Rail 14-SOIC | MAX970ESD+T.pdf | |
| 74HC573D,652 | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SO | 74HC573D,652.pdf | |
| 74CBTLV3857DGVRG4 | Bus Switch 10 x 1:1 24-TVSOP | 74CBTLV3857DGVRG4.pdf | |
| MR25H10MDCR | IC MRAM 1MBIT 40MHZ 8DFN | MR25H10MDCR.pdf | |
| 70V25L20JI | IC SRAM 128KBIT 20NS 84PLCC | 70V25L20JI.pdf |