| Manufacturer Part Number: | CDLL4762A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 82V ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL4762A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL4762A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 82V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | - | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 200 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 62.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL4762A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL4762A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL4762A is new and unused, you can buy CDLL4762A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL4762A.
| JANTX1N5534DUR-1 | Zener Diode 14V 500mW ±1% Surface Mount DO-213AA | JANTX1N5534DUR-1.pdf | |
| MMBT2222AWT3G | TRANS NPN 40V 0.6A SC70-3 | MMBT2222AWT3G.pdf | |
| STB12NM60N-1 | MOSFET N-CH 600V 10A I2PAK | STB12NM60N-1.pdf | |
| MAX5251ACPP+ | 10 Bit Digital to Analog Converter 4 20-PDIP | MAX5251ACPP+.pdf | |
| PIC32MX130F064B-V/SS | MIPS32® M4K™ Automotive, AEC-Q100, PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 64KB (64K x 8) FLASH 28-SSOP | PIC32MX130F064B-V/SS.pdf | |
| MB91F362APVSR-G | FR50 RISC FR MB91360G Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 512KB (512K x 8) FLASH 208-QFP (28x28) | MB91F362APVSR-G.pdf | |
| R5F21123DFP#U0 | R8C R8C/1x/12 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 12KB (12K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) | R5F21123DFP#U0.pdf | |
| SN74AHC08NE4 | AND Gate IC 4 Channel 14-PDIP | SN74AHC08NE4.pdf | |
| IDT6116LA20SO | IC SRAM 16KBIT 20NS 24SOIC | IDT6116LA20SO.pdf | |
| STK11C88-NF45 | IC NVSRAM 256KBIT 45NS 28SOIC | STK11C88-NF45.pdf | |
| UCD3138RGCR | Power Supply Controller Digital Power Controller 64-VQFN (9x9) | UCD3138RGCR.pdf | |
| FAN53555UC04X | Buck Switching Regulator IC Positive Programmable 0.603V 1 Output 5A 20-UFBGA, WLCSP | FAN53555UC04X.pdf | |
| L4957AD2.5TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 5A D2PAK | L4957AD2.5TR.pdf | |
| NCP1500DMR2G | Linear And Switching Voltage Regulator IC 1 Output Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (1) 270kHz ~ 639kHz 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | NCP1500DMR2G.pdf |