| Manufacturer Part Number: | CDLL5221A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 2.4V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5221A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5221A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 2.4V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 30 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5221A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5221A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5221A is new and unused, you can buy CDLL5221A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5221A.
| MBRH12030 | Diode Schottky 30V 120A Chassis Mount D-67 | MBRH12030.pdf | |
| MMBV109LT1 | DIODE TUNING SS 30V SOT23 | MMBV109LT1.pdf | |
| 1N5254C-TAP | Zener Diode 27V 500mW ±2% Through Hole DO-35 | 1N5254C-TAP.pdf | |
| BZX384C30-G3-08 | Zener Diode 30V 200mW ±5% Surface Mount SOD-323 | BZX384C30-G3-08.pdf | |
| 1N5539B | Zener Diode 19V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5539B.pdf | |
| NVR1P02T1G | MOSFET P-CH 20V 1A SOT-23-3 | NVR1P02T1G.pdf | |
| IXGR24N60B | IGBT 600V 42A 80W Through Hole ISOPLUS247™ | IXGR24N60B.pdf | |
| IDT49FCT806ASO | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | IDT49FCT806ASO.pdf | |
| 9FG432AGLF | IC CLK GEN FREQ TIMING 32TSSOP | 9FG432AGLF.pdf | |
| MAX1226BCEE+T | 12 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 SAR 16-QSOP | MAX1226BCEE+T.pdf | |
| KMPC8280CVVQLDA | PowerPC G2_LE Microprocessor IC MPC82xx 1 Core, 32-Bit 333MHz 408-TBGA (37.5x37.5) | KMPC8280CVVQLDA.pdf | |
| DG604EQ-T1-E3 | 2 Circuit IC Switch 1:1 115 Ohm 14-TSSOP | DG604EQ-T1-E3.pdf | |
| LM358TPX/NOPB | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-DSBGA | LM358TPX/NOPB.pdf | |
| LMP8674MA/NOPB | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SOICN | LMP8674MA/NOPB.pdf | |
| AT27LV040A-90JI | IC OTP 4MBIT 90NS 32PLCC | AT27LV040A-90JI.pdf |