| Manufacturer Part Number: | CDLL5229A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 4.3V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5229A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5229A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 4.3V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 22 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5229A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5229A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5229A is new and unused, you can buy CDLL5229A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5229A.
| NTS10120MFST1G | DIODE SCHOTTKY 120V 10A 5DFN | NTS10120MFST1G.pdf | |
| BZW03C270-TR | Zener Diode 270V 1.85W ±5% Through Hole SOD-64 | BZW03C270-TR.pdf | |
| MAC15SMG | TRIAC SENS GATE 600V 15A TO220AB | MAC15SMG.pdf | |
| DMG3415UFY4Q-7 | MOSFET P-CH 16V 2.5A X2-DFN2015 | DMG3415UFY4Q-7.pdf | |
| 8N3DV85BC-0161CDI | VCXO IC 212MHz, 212MHz 6-CLCC | 8N3DV85BC-0161CDI.pdf | |
| MAX186DCWP+ | Data Acquisition System (DAS), ADC 12 bit 133k MICROWIRE™, QSPI™, Serial, SPI™ 20-SOIC W | MAX186DCWP+.pdf | |
| AD5553CRM | 14 Bit Digital to Analog Converter 1 8-MSOP | AD5553CRM.pdf | |
| Z8F0131HH020EG | eZ8 Encore!® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1KB (1K x 8) FLASH | Z8F0131HH020EG.pdf | |
| PIC24FJ256GA606T-I/PT | PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 256KB (85.5K x 24) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC24FJ256GA606T-I/PT.pdf | |
| EFM32GG940F512-QFN64 | ARM® Cortex®-M3 Giant Gecko Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 512KB (512K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | EFM32GG940F512-QFN64.pdf | |
| PGA112AIDGSTG4 | Programmable Gain Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 10-VSSOP | PGA112AIDGSTG4.pdf | |
| SN74AHC00DE4 | NAND Gate IC 4 Channel 14-SOIC | SN74AHC00DE4.pdf | |
| SN74CBT6800CDBR | Bus Switch 10 x 1:1 24-SSOP | SN74CBT6800CDBR.pdf | |
| 93LC76A-I/SN | IC EEPROM 8KBIT 3MHZ 8SOIC | 93LC76A-I/SN.pdf | |
| MP3309GQG-Z | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) Analog, PWM Dimming 10-QFN (1.8x1.4) | MP3309GQG-Z.pdf |