| Manufacturer Part Number: | CDLL5231A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 5.1V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5231A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5231A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 5.1V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 17 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5231A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5231A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5231A is new and unused, you can buy CDLL5231A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5231A.
| SBR20U60CT | Diode Array 1 Pair Common Cathode Super Barrier 60V 10A Through Hole TO-220-3 | SBR20U60CT.pdf | |
| BUK7226-75A,118 | MOSFET N-CH 75V 45A DPAK | BUK7226-75A,118.pdf | |
| 5P49V5925B000NLGI8 | IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPN | 5P49V5925B000NLGI8.pdf | |
| AD558JNZ | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 16-PDIP | AD558JNZ.pdf | |
| Z8F1621VN020EG | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 16KB (16K x 8) FLASH | Z8F1621VN020EG.pdf | |
| ISD17180SYIR | Voice Record/Playback IC Multiple Message 120 ~ 360 Sec Pushbutton, SPI 28-SOIC | ISD17180SYIR.pdf | |
| TLC3702CPW | Comparator General Purpose CMOS, Push-Pull, TTL 8-TSSOP | TLC3702CPW.pdf | |
| DM74ALS30AN | NAND Gate IC 1 Channel 14-PDIP | DM74ALS30AN.pdf | |
| CD74AC238M96 | Decoder/Demultiplexer 1 x 3:8 16-SOIC | CD74AC238M96.pdf | |
| NCP303LSN13T1 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 5-TSOP | NCP303LSN13T1.pdf | |
| XC6108C26CGR-G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 4-USP (1.2x1.6) | XC6108C26CGR-G.pdf | |
| ADP2147ACBZ-170-R7 | Buck Switching Regulator IC Positive Programmable 0.9V, 1.1V 1 Output 800mA 6-UFBGA, WLCSP | ADP2147ACBZ-170-R7.pdf | |
| S-1137B24-I6T2U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.4V 300mA SNT-6A (H) | S-1137B24-I6T2U.pdf | |
| LD6805K/15HX | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 150mA 4-HUSON (1x1) | LD6805K/15HX.pdf |