| Manufacturer Part Number: | CDLL5235A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 6.8V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5235A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5235A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 6.8V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 5 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3µA @ 5V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5235A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5235A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5235A is new and unused, you can buy CDLL5235A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5235A.
| SMBZ5929B-E3/5B | Zener Diode 15V 3W ±5% Surface Mount DO-214AA (SMBJ) | SMBZ5929B-E3/5B.pdf | |
| PDTD114EUX | TRANS PREBIAS NPN 0.425W | PDTD114EUX.pdf | |
| BCR 141L3 E6327 | TRANS PREBIAS NPN 250MW TSLP-3 | BCR 141L3 E6327.pdf | |
| FDMA3028N | MOSFET 2N-CH 30V 3.8A 6MICROFET | FDMA3028N.pdf | |
| DMP3017SFK-13 | MOSFET P-CH 30V 10.4A DFN2523-6 | DMP3017SFK-13.pdf | |
| NTTFS4800NTAG | MOSFET N-CH 30V 5A 8WDFN | NTTFS4800NTAG.pdf | |
| IRG4RC10STRRPBF | IGBT 600V 14A 38W Surface Mount D-Pak | IRG4RC10STRRPBF.pdf | |
| 8N3DV85EC-0041CDI | VCXO IC 693.483MHz, 707.3527MHz 6-CLCC | 8N3DV85EC-0041CDI.pdf | |
| AD7450ABRM-REEL7 | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-MSOP | AD7450ABRM-REEL7.pdf | |
| DAC8420FS | 12 Bit Digital to Analog Converter 4 16-SOIC | DAC8420FS.pdf | |
| AGL1000V2-FGG256 | IC FPGA 177 I/O 256FBGA | AGL1000V2-FGG256.pdf | |
| A42MX16-PLG84M | IC FPGA 72 I/O 84PLCC | A42MX16-PLG84M.pdf | |
| ATMEGA328PB-MNR | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 32KB (16K x 16) FLASH 32-VFQFN (5x5) | ATMEGA328PB-MNR.pdf | |
| THS4012CDGN | Voltage Feedback Amplifier 1 Circuit 8-MSOP-PowerPad | THS4012CDGN.pdf | |
| HEF4017BT-Q100J | IC COUNTER 5STAGE JOHNSON 16SO | HEF4017BT-Q100J.pdf |