| Manufacturer Part Number: | CDLL5237A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 8.2V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5237A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5237A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 8.2V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 8 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3µA @ 6.5V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5237A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5237A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5237A is new and unused, you can buy CDLL5237A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5237A.
| GP10-4007HE3/53 | Diode Standard 1000V (1kV) 1A Through Hole DO-204AL (DO-41) | GP10-4007HE3/53.pdf | |
| MMBZ5239BLT1G | Zener Diode 9.1V 225mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) | MMBZ5239BLT1G.pdf | |
| 1N5379C/TR12 | Zener Diode 110V 5W ±2% Through Hole T-18 | 1N5379C/TR12.pdf | |
| BCX17LT3G | TRANS PNP 45V 0.5A SOT-23 | BCX17LT3G.pdf | |
| XA6SLX45-3CSG324I | IC FPGA 218 I/O 324CSGBGA | XA6SLX45-3CSG324I.pdf | |
| 5SGSMD4E3H29C3N | IC FPGA 360 I/O 780HBGA | 5SGSMD4E3H29C3N.pdf | |
| DS36950V/NOPB | 4/4 Transceiver Half RS422, RS485 20-PLCC (9x9) | DS36950V/NOPB.pdf | |
| TLV2452AIDRG4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | TLV2452AIDRG4.pdf | |
| MAX932CUA+T | Comparator with Voltage Reference CMOS, TTL 8-uMAX | MAX932CUA+T.pdf | |
| 70V657S15BC8 | IC SRAM 1.125MBIT 15NS 256CABGA | 70V657S15BC8.pdf | |
| MP2612ER-LF-Z | IC BATT CHRG LI-ION | MP2612ER-LF-Z.pdf | |
| ISL61863BCRZ-T | Hot Swap Controller 2 Channel USB 10-DFN (3x3) | ISL61863BCRZ-T.pdf | |
| XC6122E418MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6122E418MR-G.pdf | |
| MAX6385XS24D3-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-4 | MAX6385XS24D3-T.pdf | |
| MIC5330-KGYML-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 2.6V, 1.8V 300mA 8-MLF® (2x2) | MIC5330-KGYML-TR.pdf |