| Manufacturer Part Number: | CDLL5243A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 13V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5243A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5243A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 13V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 13 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 9.9V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5243A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5243A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5243A is new and unused, you can buy CDLL5243A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5243A.
| KSP8098TF | TRANS NPN 60V 0.5A TO-92 | KSP8098TF.pdf | |
| MCMNP517-TP | MOSFET N/P-CH 12V 6A/4.1A | MCMNP517-TP.pdf | |
| 8N4SV75KC-0012CDI8 | VCXO IC 672.1627MHz 6-CLCC | 8N4SV75KC-0012CDI8.pdf | |
| MAX110BCAP | 14 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 Sigma-Delta 20-SSOP | MAX110BCAP.pdf | |
| M2GL010-1FG484 | IC FPGA 233 I/O 484FBGA | M2GL010-1FG484.pdf | |
| TAS2552YFFR | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D, Class G 30-DSBGA | TAS2552YFFR.pdf | |
| RC4558DGKR | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-VSSOP | RC4558DGKR.pdf | |
| CD74HCT365MG4 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 6 Bit per Element Push-Pull Output 16-SOIC | CD74HCT365MG4.pdf | |
| SN74AC08QDRQ1 | AND Gate IC 4 Channel 14-SOIC | SN74AC08QDRQ1.pdf | |
| IS43TR16640BL-107MBLI | IC DDR3L 1GB 1.35V 1866MTS 96BGA | IS43TR16640BL-107MBLI.pdf | |
| CY7S1061GE30-10ZXIT | IC SRAM 10NS 48TSOP | CY7S1061GE30-10ZXIT.pdf | |
| LV5234V-TLM-H | LED Driver IC 9 Output Linear PWM Dimming 100mA 30-SSOP | LV5234V-TLM-H.pdf | |
| VNS3NV04D-E | MOSFET POWER AUTOPROTECT 8-SOIC | VNS3NV04D-E.pdf | |
| S-818A38AUC-BGST2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.8V 200mA SOT-89-5 | S-818A38AUC-BGST2G.pdf |