| Manufacturer Part Number: | CDLL5244A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 14V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5244A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5244A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 14V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 15 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 10V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5244A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5244A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5244A is new and unused, you can buy CDLL5244A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5244A.
| CDLL3824 | Zener Diode 4.3V 1W ±10% Surface Mount DO-213AB | CDLL3824.pdf | |
| FDC6020C | MOSFET N/P-CH 20V 6SSOT | FDC6020C.pdf | |
| BSL207NL6327HTSA1 | MOSFET 2N-CH 20V 2.1A 6TSOP | BSL207NL6327HTSA1.pdf | |
| FDMS8460 | MOSFET N-CH 40V 25A POWER56 | FDMS8460.pdf | |
| CSD25211W1015 | MOSFET P-CH 20V 3.2A 6DSBGA | CSD25211W1015.pdf | |
| 8N3SV75EC-0112CDI8 | VCXO IC 156.25MHz 6-CLCC | 8N3SV75EC-0112CDI8.pdf | |
| MAX1185ECM/V+T | 10 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Pipelined 48-TQFP-EP (7x7) | MAX1185ECM/V+T.pdf | |
| MAX5591AEUI+T | 12 Bit Digital to Analog Converter 8 28-TSSOP | MAX5591AEUI+T.pdf | |
| EPF10K100EBC356-1 | IC FPGA 274 I/O 356BGA | EPF10K100EBC356-1.pdf | |
| MB9BF366NBGL-GE1 | ARM® Cortex®-M4F FM4 MB9B360R Microcontroller IC 32-Bit 160MHz 544KB (544K x 8) FLASH 96-FBGA (6x6) | MB9BF366NBGL-GE1.pdf | |
| MC9S08SL16CTJ | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (16K x 8) FLASH 20-TSSOP | MC9S08SL16CTJ.pdf | |
| W79E201A16LL | IC MCU 8-BIT 16K FLASH 48LQFP | W79E201A16LL.pdf | |
| MC7448HX867ND | PowerPC G4 Microprocessor IC MPC74xx 1 Core, 32-Bit 867MHz 360-FCCBGA (25x25) | MC7448HX867ND.pdf | |
| TS12A4514DBVR | 1 Circuit IC Switch 1:1 10 Ohm SOT-23-5 | TS12A4514DBVR.pdf | |
| SP3232EBEA-L/TR | 2/2 Transceiver Full RS232 16-SSOP | SP3232EBEA-L/TR.pdf |