| Manufacturer Part Number: | CDLL5247A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 17V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5247A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5247A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 17V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 19 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 13V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5247A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5247A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5247A is new and unused, you can buy CDLL5247A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5247A.
| 1N5383BE3/TR13 | Zener Diode 150V 5W ±5% Through Hole T-18 | 1N5383BE3/TR13.pdf | |
| PL680-37OC | IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOP | PL680-37OC.pdf | |
| ADC1243D200HD-C1 | IC ADC 12BIT 2CH 200MSPS 56HLQFN | ADC1243D200HD-C1.pdf | |
| MSP430FR4133IG48 | MSP430 MSP430™ FRAM Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 15.5KB (15.5K x 8) FRAM 48-TSSOP | MSP430FR4133IG48.pdf | |
| MAX490ECPA+ | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 8-PDIP | MAX490ECPA+.pdf | |
| BUF07703PWPRG4 | IC 6CH GAMMA CRRCT BUFF 20HTSSOP | BUF07703PWPRG4.pdf | |
| LM2903PE4 | Comparator Differential CMOS, MOS, Open-Collector, TTL 8-PDIP | LM2903PE4.pdf | |
| MM74HC573WMX | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOIC | MM74HC573WMX.pdf | |
| 25LC080CT-E/SN | IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8SOIC | 25LC080CT-E/SN.pdf | |
| LM3880MFX-1AB/NOPB | Power Supply Controller Power Supply Sequencer SOT-23-6 | LM3880MFX-1AB/NOPB.pdf | |
| PT7M6137NLTA3EX | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-3 | PT7M6137NLTA3EX.pdf | |
| DS1817-20 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel TO-92-3 | DS1817-20.pdf | |
| MAX16085XS29H+T | IC SUPERVISOR LOW POWER SC70 | MAX16085XS29H+T.pdf | |
| MAX16977RAUE+T | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable (Fixed) 1V (5V) 1 Output 2A 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | MAX16977RAUE+T.pdf |