| Manufacturer Part Number: | CDLL5256A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 30V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5256A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5256A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 30V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 49 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 23V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5256A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5256A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5256A is new and unused, you can buy CDLL5256A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5256A.
| RS1KTR | DIODE GEN PURP 800V 1A SMA | RS1KTR.pdf | |
| RU 1P | DIODE GEN PURP 1KV 400MA AXIAL | RU 1P.pdf | |
| 1PMT5948C/TR13 | Zener Diode 91V 3W ±2% Surface Mount DO-216AA | 1PMT5948C/TR13.pdf | |
| 1N5270B-TP | Zener Diode 91V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5270B-TP.pdf | |
| TPL5010DDCR | Programmable Timer IC SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 | TPL5010DDCR.pdf | |
| 8N4DV85KC-0070CDI | VCXO IC 24.576MHz, 200MHz 6-CLCC | 8N4DV85KC-0070CDI.pdf | |
| 8N4QV01LG-1146CDI8 | VCXO IC 100MHz, 95MHz, 105MHz, 125MHz 10-CLCC | 8N4QV01LG-1146CDI8.pdf | |
| 8N4QV01LG-0049CDI | VCXO IC 150MHz, 75MHz, 300MHz, 150MHz 10-CLCC | 8N4QV01LG-0049CDI.pdf | |
| PCM1681TPWPRQ1 | DAC, Audio 24 bit 192k DSP, I²S 28-HTSSOP | PCM1681TPWPRQ1.pdf | |
| AD5602YKSZ-1REEL7 | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 SC-70-6 | AD5602YKSZ-1REEL7.pdf | |
| EPM7192SQI160-10N | IC CPLD 192MC 10NS 160QFP | EPM7192SQI160-10N.pdf | |
| MB89637PF-GT-1035-BND | F²MC-8L F²MC-8L MB89630 Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 32KB (32K x 8) Mask ROM 64-PQFP (20x14) | MB89637PF-GT-1035-BND.pdf | |
| TUSB6020PFC | USB Controller USB 2.0, OTG Parallel Interface 80-TQFP (12x12) | TUSB6020PFC.pdf | |
| TC7WH08FK,LJ(CT | AND Gate IC 2 Channel US8 | TC7WH08FK,LJ(CT.pdf | |
| M27C4002-10C1 | IC OTP 4MBIT 100NS 44PLCC | M27C4002-10C1.pdf |