| Manufacturer Part Number: | CDLL5258A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 36V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5258A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5258A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 36V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 70 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 27V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5258A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5258A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5258A is new and unused, you can buy CDLL5258A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5258A.
| MMFZ10T1G | Zener Diode 10V 500mW Surface Mount SOD-123 | MMFZ10T1G.pdf | |
| STF3N80K5 | MOSFET N-CH 800V 2.5A TO220FP | STF3N80K5.pdf | |
| 8N4DV85KC-0145CDI | VCXO IC 100MHz, 200MHz 6-CLCC | 8N4DV85KC-0145CDI.pdf | |
| ADC10464CIWM | 10 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 1 Flash 28-SOIC | ADC10464CIWM.pdf | |
| AGLN030V2-ZUCG81 | IC FPGA 66 I/O 81UCSP | AGLN030V2-ZUCG81.pdf | |
| PIC16F1613-I/SL | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 14-SOIC | PIC16F1613-I/SL.pdf | |
| MB90428GAVPFV-GS-264E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90425G (A) Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90428GAVPFV-GS-264E1.pdf | |
| TRS3222CDW | 2/2 Transceiver Full RS232 20-SOIC | TRS3222CDW.pdf | |
| OPA2683IDR | Current Feedback Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | OPA2683IDR.pdf | |
| TLV2344IDG4 | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SOIC | TLV2344IDG4.pdf | |
| 7005S25PF8 | IC SRAM 64KBIT 25NS 64TQFP | 7005S25PF8.pdf | |
| MAX1573ETE+ | LED Driver IC 4 Output DC DC Regulator Switched Capacitor (Charge Pump) PWM Dimming 28mA 16-TQFN (4x4) | MAX1573ETE+.pdf |