| Manufacturer Part Number: | CDLL5265A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 62V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5265A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5265A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 62V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 185 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 47V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5265A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5265A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5265A is new and unused, you can buy CDLL5265A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5265A.
| VS-MBRB1035TRRPBF | Diode Schottky 35V 10A Surface Mount D2PAK | VS-MBRB1035TRRPBF.pdf | |
| JANTX1N4618CUR-1 | Zener Diode 2.7V 500mW ±2% Surface Mount DO-213AA | JANTX1N4618CUR-1.pdf | |
| GN2003SCNTE3D | 10G SONET RX CDR | GN2003SCNTE3D.pdf | |
| AD7858AN | 12 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 SAR 24-PDIP | AD7858AN.pdf | |
| PI3L301DAE | IC ETHERNET SWITCH QUAD 48TSSOP | PI3L301DAE.pdf | |
| DS21Q554 | Telecom IC Transceiver 256-BGA (27x27) | DS21Q554.pdf | |
| 72V221L15PFGI8 | IC FIFO SYNC 1KX9 15NS 32QFP | 72V221L15PFGI8.pdf | |
| HMC855LC5TR-R5 | Demultiplexer 1 x 4:1 32-SMT (5x5) | HMC855LC5TR-R5.pdf | |
| DM74AS257MX | Multiplexer 4 x 2:1 16-SOIC | DM74AS257MX.pdf | |
| SN74ALVCH16501DL | IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP | SN74ALVCH16501DL.pdf | |
| CAT93C46YI-G | IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP | CAT93C46YI-G.pdf | |
| BD65D00MUV-E2 | LED Driver IC 4 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) Analog, PWM Dimming 100mA VQFN028V5050 | BD65D00MUV-E2.pdf | |
| MAX686EEE+T | Boost Switching Regulator IC Positive or Negative Adjustable ±1.25V 1 Output 600mA (Switch) 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) | MAX686EEE+T.pdf | |
| TLV70726PDQNR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.6V 200mA 4-X2SON (1x1) | TLV70726PDQNR.pdf | |
| ADP1712AUJZ-0.8-R7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 0.8V 300mA TSOT-5 | ADP1712AUJZ-0.8-R7.pdf |