| Manufacturer Part Number: | CDLL5272A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 110V 10W ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5272A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5272A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 110V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 10W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 750 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 84V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5272A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5272A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5272A is new and unused, you can buy CDLL5272A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5272A.
| X9317UM8T1 | Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-MSOP | X9317UM8T1.pdf | |
| XC95288XL-7TQ144C | IC CPLD 288MC 7.5NS 144TQFP | XC95288XL-7TQ144C.pdf | |
| XC2S600E-6FGG456C | IC FPGA 329 I/O 456FBGA | XC2S600E-6FGG456C.pdf | |
| PIC12F508-I/SN | PIC PIC® 12F Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 768B (512 x 12) FLASH 8-SOIC | PIC12F508-I/SN.pdf | |
| MC44C402AC | Audio Encoder IC Set-Top Boxes, Video Players, Recorders 32-LQFP (7x7) | MC44C402AC.pdf | |
| 74F540PC | Buffer, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-PDIP | 74F540PC.pdf | |
| CD74ACT573EE4 | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-PDIP | CD74ACT573EE4.pdf | |
| 71V416YS15PHG | IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP | 71V416YS15PHG.pdf | |
| BD46435G-TR | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 5-SSOP | BD46435G-TR.pdf | |
| XC6124C327MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6124C327MR-G.pdf | |
| XC6124A746ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124A746ER-G.pdf | |
| MAX6472TA28BD3+T | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 2.8V, 1.25 V ~ 5.5 V 300mA 8-TDFN-EP (3x3) | MAX6472TA28BD3+T.pdf | |
| LT1761MPS5-3.3#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 100mA TSOT-23-5 | LT1761MPS5-3.3#TRPBF.pdf | |
| L7809ACV | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 9V 1.5A TO-220AB | L7809ACV.pdf |