| Manufacturer Part Number: | CDLL5518A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 3.3V 500mW ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5518A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5518A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 3.3V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 26 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 900mV | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5518A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5518A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5518A is new and unused, you can buy CDLL5518A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5518A.
| SBE002-TL-W | DIODE SCHOTTKY 50V 1A 6CPH | SBE002-TL-W.pdf | |
| V20150SGHM3/4W | Diode Schottky 150V 20A Through Hole TO-220AB | V20150SGHM3/4W.pdf | |
| BZT52C3V6-7 | Zener Diode 3.6V 500mW ±6% Surface Mount SOD-123 | BZT52C3V6-7.pdf | |
| BC868,115 | TRANS NPN 20V 1A SOT89 | BC868,115.pdf | |
| IRL3103PBF | MOSFET N-CH 30V 64A TO-220AB | IRL3103PBF.pdf | |
| AUIRF1404Z | MOSFET N-CH 40V 160A TO220AB | AUIRF1404Z.pdf | |
| CDC421156RGETG4 | IC CLK GENERATOR 156.25MHZ 24QFN | CDC421156RGETG4.pdf | |
| 8N3SV76FC-0050CDI8 | VCXO IC 622.08MHz 6-CLCC | 8N3SV76FC-0050CDI8.pdf | |
| PIC16C55-HS/P | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 768B (512 x 12) OTP 28-PDIP | PIC16C55-HS/P.pdf | |
| LM3S2965-IBZ50-A2T | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 2000 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 256KB (256K x 8) FLASH 108-BGA (10x10) | LM3S2965-IBZ50-A2T.pdf | |
| MSP430F6748IPEU | CPUXV2 MSP430F6xx Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 512KB (512K x 8) FLASH 128-LQFP (14x20) | MSP430F6748IPEU.pdf | |
| XC226796F66LACKXUMA1 | C166SV2 XC22xx Microcontroller IC 16/32-Bit 66MHz 768KB (768K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | XC226796F66LACKXUMA1.pdf | |
| AD844ANZ | Current Feedback Amplifier 1 Circuit 8-PDIP | AD844ANZ.pdf | |
| SN74BCT245DW | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | SN74BCT245DW.pdf | |
| 7206L50TP | IC FIFO 8192X18 50NS 28DIP | 7206L50TP.pdf |