| Manufacturer Part Number: | CLL4743A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 13V 1W ±5% Surface Mount MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CLL4743A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CLL4743A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 13V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 9.9V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CLL4743A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CLL4743A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CLL4743A TR is new and unused, you can buy CLL4743A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CLL4743A TR.
| CDBD2050-HF | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 50V 20A (DC) Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | CDBD2050-HF.pdf | |
| BZT52C18S-7 | Zener Diode 18V 200mW ±6% Surface Mount SOD-323 | BZT52C18S-7.pdf | |
| FDMS8880 | MOSFET N-CH 30V 13.5A POWER56 | FDMS8880.pdf | |
| IXTQ88N15 | MOSFET N-CH 150V 88A TO-3P | IXTQ88N15.pdf | |
| IPI120N04S302AKSA1 | MOSFET N-CH 40V 120A TO262-3 | IPI120N04S302AKSA1.pdf | |
| 84330CV-01T | IC SYNTHESIZER 700MHZ 28-PLCC | 84330CV-01T.pdf | |
| LTC2435-1CGN#TRPBF | 20 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Sigma-Delta 16-SSOP | LTC2435-1CGN#TRPBF.pdf | |
| ISL22424TFV14Z-TK | Digital Potentiometer 100k Ohm 2 Circuit 256 Taps SPI Interface 14-TSSOP | ISL22424TFV14Z-TK.pdf | |
| 5SGXMA3K3F35I3LN | IC FPGA 432 I/O 1152FBGA | 5SGXMA3K3F35I3LN.pdf | |
| MC908QY2CDTER | HC08 HC08 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 1.5KB (1.5K x 8) FLASH 16-TSSOP | MC908QY2CDTER.pdf | |
| SN65HVD3082EDGKR | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-MSOP | SN65HVD3082EDGKR.pdf | |
| 74HC366N,652 | Buffer, Inverting 1 Element 6 Bit per Element Push-Pull Output 16-DIP | 74HC366N,652.pdf | |
| SN74ACT32PW | OR Gate IC 4 Channel 14-TSSOP | SN74ACT32PW.pdf | |
| ISL8010IUZ-T13 | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 600mA 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | ISL8010IUZ-T13.pdf |