| Manufacturer Part Number: | CLL4746A BK |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 18V 1W ±5% Surface Mount MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CLL4746A BK Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CLL4746A BK | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 18V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 20 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 13.7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CLL4746A BK | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CLL4746A BK is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CLL4746A BK is new and unused, you can buy CLL4746A BK Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CLL4746A BK.
| BD682TG | TRANS PNP DARL 100V 4A TO225 | BD682TG.pdf | |
| CDC3RL02YFPR | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 52MHz 8-XFBGA, DSBGA | CDC3RL02YFPR.pdf | |
| LTC1197LIS8#TRPBF | 10 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-SOIC | LTC1197LIS8#TRPBF.pdf | |
| AD7091R-5BCPZ-RL7 | 12 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 1 SAR 20-LFCSP-WQ (4x4) | AD7091R-5BCPZ-RL7.pdf | |
| AD5424YCPZ-REEL7 | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 20-LFCSP-WQ (4x4) | AD5424YCPZ-REEL7.pdf | |
| TMS320F28054PNQ | C28x C2000™ C28x Piccolo™ Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 128KB (64K x 16) FLASH 80-LQFP (12x12) | TMS320F28054PNQ.pdf | |
| MB90F020CPMT-GS-9093 | IC MCU MICOM FLASH 120LQFP | MB90F020CPMT-GS-9093.pdf | |
| 10AS066H4F34I3SG | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ System On Chip (SOC) IC Arria 10 SX FPGA - 660K Logic Elements 256KB 1.5GHz 1152-FCBGA (35x35) | 10AS066H4F34I3SG.pdf | |
| ADG793GBCPZ-REEL | 3 Circuit IC Switch 3:1 4 Ohm 24-LFCSP-VQ (4x4) | ADG793GBCPZ-REEL.pdf | |
| MAX9710ETP+ | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class AB 20-TQFN-EP (5x5) | MAX9710ETP+.pdf | |
| TLE2142AMDG4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | TLE2142AMDG4.pdf | |
| X98024L128-3.3-Z | IC TRPL VID DIGITIZER 128MQFP | X98024L128-3.3-Z.pdf | |
| PI74FCT244ATSE | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | PI74FCT244ATSE.pdf | |
| MC74HC393ANG | IC COUNTER DUAL 4STAGE 14DIP | MC74HC393ANG.pdf | |
| ISL60002DIH311Z-TK | Series Voltage Reference IC ±0.42% 7mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | ISL60002DIH311Z-TK.pdf |