| Manufacturer Part Number: | CLL4747A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 12000 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 20V 1W ±5% Surface Mount MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CLL4747A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CLL4747A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CLL4728A thru CLL4764A - Zener Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 20V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 22 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 15.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CLL4747A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CLL4747A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CLL4747A TR is new and unused, you can buy CLL4747A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CLL4747A TR.
| BAS70DW-06-7-F | Diode Array 2 Pair Common Anode Schottky 70V 70mA (DC) Surface Mount 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 | BAS70DW-06-7-F.pdf | |
| 1N5229TA | Zener Diode 4.3V 500mW Through Hole DO-35 | 1N5229TA.pdf | |
| 1N6000B | Zener Diode 10V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N6000B.pdf | |
| BSB053N03LP G | MOSFET N-CH 30V 71A 2WDSON | BSB053N03LP G.pdf | |
| 8N4DV85EC-0090CDI8 | VCXO IC 159.375MHz, 133.33MHz 6-CLCC | 8N4DV85EC-0090CDI8.pdf | |
| 8N4Q001LG-0081CDI8 | Clock Oscillator IC 125MHz, 156.25MHz, 250MHz, 312.5MHz 10-CLCC | 8N4Q001LG-0081CDI8.pdf | |
| A3PE1500-1FG484I | IC FPGA 280 I/O 484FBGA | A3PE1500-1FG484I.pdf | |
| TC7SZ126FE,LM | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output ESV | TC7SZ126FE,LM.pdf | |
| 74LCXH162244TTR | Buffer, Non-Inverting 4 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | 74LCXH162244TTR.pdf | |
| TLE8888QKXUMA1 | Automotive PMIC PG-LQFP-100 | TLE8888QKXUMA1.pdf | |
| LX8586A-00CP | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output Adjustable 6A TO-220, Power | LX8586A-00CP.pdf |