| Manufacturer Part Number: | CLL4750A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 18010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 27V 1W ±5% Surface Mount MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CLL4750A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CLL4750A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CLL4728A thru CLL4764A - Zener Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 27V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 35 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 20.6V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CLL4750A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CLL4750A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CLL4750A TR is new and unused, you can buy CLL4750A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CLL4750A TR.
| VS-32CTQ025STRR-M3 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 25V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | VS-32CTQ025STRR-M3.pdf | |
| RU 3AV | DIODE GEN PURP 600V 1.5A AXIAL | RU 3AV.pdf | |
| SI7423DN-T1-E3 | MOSFET P-CH 30V 7.4A 1212-8 | SI7423DN-T1-E3.pdf | |
| IPB60R520CPATMA1 | MOSFET N-CH 600V 6.8A TO-263 | IPB60R520CPATMA1.pdf | |
| TLC7524IFNG3 | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 20-PLCC (9x9) | TLC7524IFNG3.pdf | |
| ATSAMC21J15A-MUT | ARM® Cortex®-M0+ SAM C21 Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 32KB (32K x 8) FLASH | ATSAMC21J15A-MUT.pdf | |
| AM3352BZCEA60 | ARM® Cortex®-A8 Microprocessor IC Sitara™ 1 Core, 32-Bit 600MHz 298-NFBGA (13x13) | AM3352BZCEA60.pdf | |
| PI3PCIE3422ZHE | IC MUX/DEMUX 8 X SPST 42TQFN | PI3PCIE3422ZHE.pdf | |
| EL1529ILZ-T7 | 2/0 Driver DSL 24-QFN (5x4) | EL1529ILZ-T7.pdf | |
| LM96570SQX/NOPB | Ultrasound Imaging - Transmit Beamformer Interface 32-WQFN (5x5) | LM96570SQX/NOPB.pdf | |
| CD74AC02M96 | NOR Gate IC 4 Channel 14-SOIC | CD74AC02M96.pdf | |
| DM74ALS27M | NOR Gate IC 3 Channel 14-SOIC | DM74ALS27M.pdf | |
| SN74ABT16601DLR | IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP | SN74ABT16601DLR.pdf | |
| 24LC04B-I/STG | IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8TSSOP | 24LC04B-I/STG.pdf | |
| S-80151CLPF-JJCTFU | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SNT-4A | S-80151CLPF-JJCTFU.pdf |