| Manufacturer Part Number: | CLL4751A BK |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 30V 1W ±5% Surface Mount MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CLL4751A BK Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CLL4751A BK | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 30V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 40 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 22.8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CLL4751A BK | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CLL4751A BK is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CLL4751A BK is new and unused, you can buy CLL4751A BK Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CLL4751A BK.
| BYC30W-600PQ | DIODE GEN PURP 600V 30A TO247-2 | BYC30W-600PQ.pdf | |
| TIP116 | TRANS PNP DARL 80V 2A TO-220 | TIP116.pdf | |
| MPSW01ARLRAG | TRANS NPN 40V 1A TO-92 | MPSW01ARLRAG.pdf | |
| LFE2-20SE-5FN672I | IC FPGA 402 I/O 672FBGA | LFE2-20SE-5FN672I.pdf | |
| A54SX32-BG313M | IC FPGA 249 I/O 313BGA | A54SX32-BG313M.pdf | |
| MB90F456PMT-GE1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90455 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) | MB90F456PMT-GE1.pdf | |
| EFM8LB11F16E-A-QSOP24R | CIP-51 8051 Laser Bee Microcontroller IC 8-Bit 72MHz 16KB (16K x 8) FLASH 24-QSOP | EFM8LB11F16E-A-QSOP24R.pdf | |
| KA358DTF | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | KA358DTF.pdf | |
| PC48F4400P0TB0EH | IC FLASH 512MBIT 95NS 64EASYBGA | PC48F4400P0TB0EH.pdf | |
| IS42SM16400K-6BLI | IC SDRAM 64M 166MHZ 54BGA | IS42SM16400K-6BLI.pdf | |
| LX2206ILD-TR | IC BATT CHG LI-ION 1 CELL 10MLP | LX2206ILD-TR.pdf | |
| ISL6609ACBZ-T | IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC | ISL6609ACBZ-T.pdf | |
| UAA2016AD | Electric Heating Systems PMIC 8-SOIC | UAA2016AD.pdf | |
| ADM8693ARU-REEL | Supervisor Push-Pull, Push-Pull 1 Channel 16-TSSOP | ADM8693ARU-REEL.pdf | |
| NCP4682DMU15TCG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 150mA 4-UDFN (1.0x1.0) | NCP4682DMU15TCG.pdf |