| Manufacturer Part Number: | CLL4752A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 33V 1W ±5% Surface Mount MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CLL4752A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CLL4752A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CLL4728A thru CLL4764A - Zener Diodes | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 33V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 45 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 25.1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CLL4752A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CLL4752A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CLL4752A TR is new and unused, you can buy CLL4752A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CLL4752A TR.
| CDBF0245-HF | DIODE SCHOTTKY 45V 200MA 1005 | CDBF0245-HF.pdf | |
| NZT660 | TRANS PNP 60V 3A SOT-223 | NZT660.pdf | |
| JANTX2N5685 | TRANS NPN 60V 50A TO-3 | JANTX2N5685.pdf | |
| 8T49N008A-005NLGI8 | IC CLK GEN LVDS/LVPECL 40VFQFN | 8T49N008A-005NLGI8.pdf | |
| WM8232GEFL/V | 3 Channel AFE 16 Bit 56-QFN (8x8) | WM8232GEFL/V.pdf | |
| AD1674KN | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 28-PDIP | AD1674KN.pdf | |
| GAL22V10D-20LPNI | IC CPLD 10MC 20NS 24DIP | GAL22V10D-20LPNI.pdf | |
| 5AGXBA5D4F27C5N | IC FPGA 336 I/O 672FBGA | 5AGXBA5D4F27C5N.pdf | |
| R5F1017AANA#U0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH 24-HWQFN (4x4) | R5F1017AANA#U0.pdf | |
| R5F21366CNFA#V0 | R8C R8C/3x/36C Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-LQFP (14x14) | R5F21366CNFA#V0.pdf | |
| MPC8547EPXAUJB | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 1.333GHz 783-FCPBGA (29x29) | MPC8547EPXAUJB.pdf | |
| SN74HC273DWRG4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC | SN74HC273DWRG4.pdf | |
| ISL6121HIBZA | Power Supply Controller Single Supply/Current Limiting Controller 8-SOIC | ISL6121HIBZA.pdf | |
| S-80125ANPF-JCKTFU | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SNT-4A | S-80125ANPF-JCKTFU.pdf | |
| NCP623MN-50R2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 150mA 6-DFN (3x3) | NCP623MN-50R2G.pdf |