| Manufacturer Part Number: | CMLT2907A BK |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 2PNP 60V 0.6A SOT563 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMLT2907A BK Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMLT2907A BK | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 2 PNP (Dual) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 350mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 | |
| Supplier Device Package | SOT-563 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMLT2907A BK | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMLT2907A BK is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMLT2907A BK is new and unused, you can buy CMLT2907A BK Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMLT2907A BK.
| BAS21C-TP | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 250V 200mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | BAS21C-TP.pdf | |
| SHN2D02FUTW1T1G | Diode Array 3 Independent Standard 80V 100mA (DC) Surface Mount 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 | SHN2D02FUTW1T1G.pdf | |
| BZX84C3V0-E3-18 | Zener Diode 3V 300mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | BZX84C3V0-E3-18.pdf | |
| MMBZ5229C-HE3-08 | Zener Diode 4.3V 225mW ±2% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ5229C-HE3-08.pdf | |
| MMST8598T146 | TRANS PNP 60V 0.2A SC-59 SMT3 | MMST8598T146.pdf | |
| XC6SLX100T-2FG676I | IC FPGA 376 I/O 676FCBGA | XC6SLX100T-2FG676I.pdf | |
| 5SGXMA9N3F45C4N | IC FPGA 840 I/O 1932FBGA | 5SGXMA9N3F45C4N.pdf | |
| ATMEGA16U2-MU | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 16KB (8K x 16) FLASH 32-VQFN (5x5) | ATMEGA16U2-MU.pdf | |
| ICL3223ECAZ-T | 2/2 Transceiver Full RS232 20-SSOP | ICL3223ECAZ-T.pdf | |
| TLC085IN | General Purpose Amplifier 4 Circuit 16-PDIP | TLC085IN.pdf | |
| OPA360AIDCKRG4 | IC VIDEO AMP 3V SC70-6 | OPA360AIDCKRG4.pdf | |
| SN74LVC1G98DRYR | Configurable Multiple Function Configurable 1 Circuit 3 Input 6-SON (1.45x1) | SN74LVC1G98DRYR.pdf | |
| SY100E457JZ-TR | Multiplexer 3 x 2:1 28-PLCC (11.5x11.5) | SY100E457JZ-TR.pdf | |
| MT28F800B3SG-9 BET | IC FLASH 8MBIT 90NS 44SOP | MT28F800B3SG-9 BET.pdf | |
| M50FW080N5G | IC FLASH 8MBIT 33MHZ 40TSOP | M50FW080N5G.pdf |