| Manufacturer Part Number: | CMLT2907A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS 2PNP 60V 0.6A SOT563 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMLT2907A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMLT2907A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | PNP Transistor Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | 2 PNP (Dual) | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 350mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 | |
| Supplier Device Package | SOT-563 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMLT2907A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMLT2907A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMLT2907A TR is new and unused, you can buy CMLT2907A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMLT2907A TR.
| S2010FS21 | SCR 200V 10A Sensitive Gate Through Hole TO-202 | S2010FS21.pdf | |
| HFA3128R | RF Transistor 5 PNP 15V 65mA 5.5GHz 150mW Surface Mount 16-QFN (3x3) | HFA3128R.pdf | |
| SIR850DP-T1-GE3 | MOSFET N-CH 25V 30A PPAK SO-8 | SIR850DP-T1-GE3.pdf | |
| MPC8314EVRAFDA | PowerPC e300c3 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 333MHz 620-PBGA (29x29) | MPC8314EVRAFDA.pdf | |
| 74LVT16245BEV,518 | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 56-VFBGA (4.5x7) | 74LVT16245BEV,518.pdf | |
| 74HCT4094N,112 | IC 8STAGE SHIFT/STORE BUS 16-DIP | 74HCT4094N,112.pdf | |
| AS7C32098A-12TIN | IC SRAM 2M 128KX16 3.3V 44-TSOP | AS7C32098A-12TIN.pdf | |
| UC2852NG4 | PFC IC Continuous Conduction (CCM) 200kHz 8-PDIP | UC2852NG4.pdf | |
| TEA1610T/N5,518 | Power Supply Controller Resonant Converter Controller 16-SO | TEA1610T/N5,518.pdf | |
| LTC3541EDD-1#TRPBF | Linear And Switching Voltage Regulator IC 2 Output Step-Down (Buck) Synchronous (1), Linear (LDO) (1) 2.25MHz 10-WFDFN Exposed Pad | LTC3541EDD-1#TRPBF.pdf |