| Manufacturer Part Number: | CMOZ30V BK |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 30V 300mW ±5% Surface Mount SOD-523 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMOZ30V BK Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMOZ30V BK | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 30V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 300mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 21V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 | |
| Supplier Device Package | SOD-523 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMOZ30V BK | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMOZ30V BK is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMOZ30V BK is new and unused, you can buy CMOZ30V BK Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMOZ30V BK.
| IRFR7746PBF | MOSFET N-CH 75V 56A D2PAK | IRFR7746PBF.pdf | |
| PI90LV211LE | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 250MHz 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | PI90LV211LE.pdf | |
| 8N4SV75EC-0033CDI8 | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N4SV75EC-0033CDI8.pdf | |
| TLE2021AIDR | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | TLE2021AIDR.pdf | |
| MAX9002ESA+T | Amplifier, Comparator IC Smart Card 8-SOIC | MAX9002ESA+T.pdf | |
| MC74ACT240DWR2G | Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | MC74ACT240DWR2G.pdf | |
| SN74AUP1T97DBVTG4 | Voltage Level Translator Unidirectional 1 Circuit 1 Channel SOT-23-6 | SN74AUP1T97DBVTG4.pdf | |
| SST25VF512-20-4C-SAE-T | IC FLASH 512KBIT 20MHZ 8SOIC | SST25VF512-20-4C-SAE-T.pdf | |
| IS62WV2568DBLL-45HLI | IC SRAM 2MB 45NS 32TSOP | IS62WV2568DBLL-45HLI.pdf | |
| ISL88705IB846Z-TK | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-SOIC | ISL88705IB846Z-TK.pdf | |
| LM3704YBMM-360/NOPB | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 10-VSSOP | LM3704YBMM-360/NOPB.pdf | |
| MAX6066AEUR+T | Series Voltage Reference IC ±0.2% 5mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | MAX6066AEUR+T.pdf | |
| TL598CDG4 | Buck, Boost, Flyback, Forward Converter, Full-Bridge, Half-Bridge, Push-Pull Regulator Positive Output Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 16-SOIC | TL598CDG4.pdf | |
| MP4423GQ-P | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 3A 8-VDFN | MP4423GQ-P.pdf | |
| LT1946EMS8E#TRPBF | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.45V 1 Output 1.5A (Switch) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad | LT1946EMS8E#TRPBF.pdf |