| Manufacturer Part Number: | CMPF4416A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - JFETs |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | JFET N-Channel 35V 5mA @ 15V 350mW Surface Mount SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMPF4416A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMPF4416A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | N-Channel JFETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - JFETs | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | N-Channel | |
| Voltage - Breakdown (V(BR)GSS) | 35V | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 35V | |
| Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0) | 5mA @ 15V | |
| Current Drain (Id) - Max | - | |
| Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id | 2.5V @ 1nA | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 4.5pF @ 15V | |
| Resistance - RDS(On) | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23 | |
| Power - Max | 350mW | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMPF4416A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMPF4416A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMPF4416A TR is new and unused, you can buy CMPF4416A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMPF4416A TR.
| GBJ2006-BP | BRIDGE RECT 20A 600V GBJ | GBJ2006-BP.pdf | |
| DSC9A01R0L | TRANS NPN 40V 0.05A SSMINI3 | DSC9A01R0L.pdf | |
| FDMC86012 | MOSFET N-CH 30V 23A 8MLP | FDMC86012.pdf | |
| STF60N55F3 | MOSFET N-CH 55V 42A TO-220FP | STF60N55F3.pdf | |
| WMS7141100M | Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 16 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-MSOP | WMS7141100M.pdf | |
| LC4128C-75TN100C | IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP | LC4128C-75TN100C.pdf | |
| TMS320C10FNL25 | IC DSP 44-PLCC | TMS320C10FNL25.pdf | |
| 5CSEMA2U23I7N | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ System On Chip (SOC) IC Cyclone® V SE FPGA - 25K Logic Elements 64KB 800MHz 672-UBGA (23x23) | 5CSEMA2U23I7N.pdf | |
| M74HCT4851ADWR2G | 1 Circuit IC Switch 8:1 400 Ohm 16-SOIC | M74HCT4851ADWR2G.pdf | |
| TLC272AIDG4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | TLC272AIDG4.pdf | |
| MC74ACT125DTR2G | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-TSSOP | MC74ACT125DTR2G.pdf | |
| MCP73831T-2DCI/OT | IC CONTROLLR LI-ION 4.2V SOT23-5 | MCP73831T-2DCI/OT.pdf | |
| MCP1603T-330I/OS | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 500mA SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 | MCP1603T-330I/OS.pdf | |
| LT3014ES5#TRMPBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.22 V ~ 60 V 20mA TSOT-23-5 | LT3014ES5#TRMPBF.pdf | |
| MIC5302-2.1YMT-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.1V 150mA 4-TMLF® (1.2x1.6) | MIC5302-2.1YMT-TR.pdf |