| Manufacturer Part Number: | CMPZDA12V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 12.05V 350mW ±5% SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMPZDA12V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMPZDA12V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CMPZDA Zener Diode Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Configuration | 1 Pair Common Anode | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 12.05V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 350mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 250 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMPZDA12V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMPZDA12V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMPZDA12V TR is new and unused, you can buy CMPZDA12V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMPZDA12V TR.
| STF30200CR | Diode Array 1 Pair Common Anode Schottky 200V Through Hole TO-220-3 Isolated Tab | STF30200CR.pdf | |
| SBRD8340G | Diode Schottky 40V 3A Surface Mount DPAK-3 | SBRD8340G.pdf | |
| 2N4860JAN02 | JFET Through Hole TO-206AA (TO-18) | 2N4860JAN02.pdf | |
| 8N4SV76BC-0147CDI | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N4SV76BC-0147CDI.pdf | |
| PIC16C54CT-04I/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 768B (512 x 12) OTP 20-SSOP | PIC16C54CT-04I/SS.pdf | |
| MAX4680CAE+T | 2 Circuit IC Switch 1:1 1.25 Ohm 16-SSOP | MAX4680CAE+T.pdf | |
| 74ABT162245ADGG:11 | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | 74ABT162245ADGG:11.pdf | |
| 74F543PC | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 24-PDIP | 74F543PC.pdf | |
| IS42SM32400G-75BLI-TR | IC SDRAM 128M 133MHZ 90BGA | IS42SM32400G-75BLI-TR.pdf | |
| LT1389BCS8-2.5#PBF | Shunt Voltage Reference IC ±0.05% 20mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LT1389BCS8-2.5#PBF.pdf | |
| EL7564CREZ-T7 | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 4A 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | EL7564CREZ-T7.pdf | |
| MAX604CPA+ | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 3.3V, 1.25 V ~ 11 V 500mA 8-PDIP | MAX604CPA+.pdf |