| Manufacturer Part Number: | CMPZDA15V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 14.7V 350mW SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMPZDA15V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMPZDA15V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Declaration of Compliance | |
| Online Catalog | CMPZDA Zener Diode Arrays | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Configuration | 1 Pair Common Anode | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 14.7V | |
| Tolerance | - | |
| Power - Max | 350mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 30 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 10.5V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | |
| Supplier Device Package | SOT-23 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMPZDA15V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMPZDA15V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMPZDA15V TR is new and unused, you can buy CMPZDA15V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMPZDA15V TR.
| MDD172-08N1 | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 800V 190A Chassis Mount Y4-M6 | MDD172-08N1.pdf | |
| B150B-13-F | DIODE SCHOTTKY 50V 1A SMB | B150B-13-F.pdf | |
| AS1PB-M3/85A | DIODE AVALANCHE 100V 1.5A DO220 | AS1PB-M3/85A.pdf | |
| MRFE6VP100HSR5 | RF Mosfet LDMOS 50V 100mA 512MHz 26dB 100W NI-780S-4 | MRFE6VP100HSR5.pdf | |
| RSE002N06TL | MOSFET N-CH 60V 0.25A EMT3 | RSE002N06TL.pdf | |
| R5016ANX | MOSFET N-CH 500V 16A TO-220FM | R5016ANX.pdf | |
| TPL5000DGST | Programmable Timer IC 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | TPL5000DGST.pdf | |
| LTC1865IS8#PBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 SAR 8-SOIC | LTC1865IS8#PBF.pdf | |
| LTC2668IUJ-12#TRPBF | 12 Bit Digital to Analog Converter 16 40-QFN (6x6) | LTC2668IUJ-12#TRPBF.pdf | |
| XC6SLX100-N3CSG484I | IC FPGA 338 I/O 484CSBGA | XC6SLX100-N3CSG484I.pdf | |
| C8051F380-GQ | 8051 C8051F38x Microcontroller IC 8-Bit 48 MIPS 64KB (64K x 8) FLASH 48-QFP (7x7) | C8051F380-GQ.pdf | |
| AT89C5122D-Z1TUM | 80C51 89C Microcontroller IC 8-Bit 48MHz 32KB (32K x 8) FLASH | AT89C5122D-Z1TUM.pdf | |
| 8100614EA | IC SW ANLG CMOS DPST | 8100614EA.pdf | |
| MAX232MJE/883B | 2/2 Transceiver RS232 16-CDIP | MAX232MJE/883B.pdf | |
| ST16C450CQ48TR-F | IC UART SINGLE 48TQFP | ST16C450CQ48TR-F.pdf |