| Manufacturer Part Number: | CMSSH-3A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Anode Schottky 30V 100mA Surface Mount SC-70, SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMSSH-3A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMSSH-3A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Schottky Diode Array | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Anode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 100mA | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1V @ 100mA | |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5ns | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 25V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMSSH-3A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMSSH-3A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMSSH-3A TR is new and unused, you can buy CMSSH-3A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMSSH-3A TR.
| BYT200PIV-400 | Diode Array 2 Independent Standard 400V 100A Chassis Mount ISOTOP | BYT200PIV-400.pdf | |
| 1N5926PE3/TR8 | Zener Diode 11V 1.5W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5926PE3/TR8.pdf | |
| IXFX90N20Q | MOSFET N-CH 200V 90A PLUS247 | IXFX90N20Q.pdf | |
| STA321MPLTR | IC AUDIO PROCESSOR 8CHAN TQFP64 | STA321MPLTR.pdf | |
| ADS7953SBRHBR | 12 Bit Analog to Digital Converter 16 Input 1 SAR 32-VQFN (5x5) | ADS7953SBRHBR.pdf | |
| LCMXO1200E-5B256C | IC FPGA 211 I/O 256CABGA | LCMXO1200E-5B256C.pdf | |
| MB90025FPMT-GS-301E1 | IC MCU 16B FFMC-16F-0.35 120LQFP | MB90025FPMT-GS-301E1.pdf | |
| MPC506AU | 1 Circuit IC Switch 16:1 1.5 kOhm 28-SOIC | MPC506AU.pdf | |
| LM2902KAVQPWRQ1 | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-TSSOP | LM2902KAVQPWRQ1.pdf | |
| 74F583PC | IC ADDER BCD 4BIT 16-DIP | 74F583PC.pdf | |
| VNQ600A13TR | IC SSR HISIDE QUAD 28-SOIC | VNQ600A13TR.pdf | |
| TC54VN1402ECB713 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23A-3 | TC54VN1402ECB713.pdf | |
| LTC1625IGN#PBF | Buck, Boost Regulator Positive or Negative Output Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 16-SSOP | LTC1625IGN#PBF.pdf | |
| RT8073GQW | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 6A 12-WFDFN Exposed Pad | RT8073GQW.pdf | |
| LM3674MFX-1.5 | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.5V 1 Output 600mA SC-74A, SOT-753 | LM3674MFX-1.5.pdf |