| Manufacturer Part Number: | CMST2222A BK |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 40V 0.6A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMST2222A BK Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMST2222A BK | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 275mW | |
| Frequency - Transition | 300MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMST2222A BK | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMST2222A BK is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMST2222A BK is new and unused, you can buy CMST2222A BK Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMST2222A BK.
| VS-20L15TPBF | DIODE SCHOTTKY 15V 20A TO220AC | VS-20L15TPBF.pdf | |
| BST39,115 | TRANS NPN 350V 0.1A SOT89 | BST39,115.pdf | |
| BLF6G10S-45K,112 | RF Mosfet LDMOS 28V 350mA 922.5MHz ~ 957.5MHz 23dB 1W SOT-608B | BLF6G10S-45K,112.pdf | |
| SX28AC/DP-G | SX Microcontroller IC 8-Bit 75MHz 3KB (2K x 12) FLASH | SX28AC/DP-G.pdf | |
| TS87C51RC2-MCA | 80C51 87C Microcontroller IC 8-Bit 40/20MHz 32KB (32K x 8) OTP 40-PDIL | TS87C51RC2-MCA.pdf | |
| PCF8574ANE4 | I/O Expander 8 I²C 100kHz 16-PDIP | PCF8574ANE4.pdf | |
| LF412CN/NOPB | J-FET Amplifier 2 Circuit 8-PDIP | LF412CN/NOPB.pdf | |
| LTC6101CIS5#TRMPBF | Current Sense Amplifier 1 Circuit TSOT-23-5 | LTC6101CIS5#TRMPBF.pdf | |
| MT46V64M8P-5B:D | IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 66TSOP | MT46V64M8P-5B:D.pdf | |
| AP9101CK6-ADTRG1 | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion/Polymer SOT-26 | AP9101CK6-ADTRG1.pdf | |
| RT9819C-31GU3 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-3 | RT9819C-31GU3.pdf | |
| MAX6385XS28D1-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-4 | MAX6385XS28D1-T.pdf | |
| MAX6198BESA+ | Series Voltage Reference IC ±0.12% 500µA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | MAX6198BESA+.pdf | |
| ZR431C01L | Shunt Voltage Reference IC 20V ±1% 100mA TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | ZR431C01L.pdf | |
| S-8521E53MC-BMMT2U | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC SOT-23-5 | S-8521E53MC-BMMT2U.pdf |