| Manufacturer Part Number: | CMST2907A BK |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 60V 0.6A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMST2907A BK Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMST2907A BK | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 275mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMST2907A BK | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMST2907A BK is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMST2907A BK is new and unused, you can buy CMST2907A BK Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMST2907A BK.
| ZTX653STZ | TRANS NPN 100V 2A E-LINE | ZTX653STZ.pdf | |
| MRF6S21190HR3 | RF Mosfet LDMOS 28V 1.6A 2.11GHz ~ 2.17GHz 16dB 54W NI-880 | MRF6S21190HR3.pdf | |
| 2305A-1HDCGI8 | IC CLK BUFFER 3.3V HI DRV 8-SOIC | 2305A-1HDCGI8.pdf | |
| 8N4Q001LG-0002CDI | Clock Oscillator IC 1228.8MHz, 983.04MHz, 614.14MHz, 491.52MHz 10-CLCC | 8N4Q001LG-0002CDI.pdf | |
| CS5344-CZZR | ADC, Audio 24 bit 96k Serial 10-TSSOP | CS5344-CZZR.pdf | |
| AD976AARZ-RL | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 28-SOIC | AD976AARZ-RL.pdf | |
| M1A3P400-PQ208 | IC FPGA 151 I/O 208QFP | M1A3P400-PQ208.pdf | |
| ATSAM4LC4CA-AUR | ARM® Cortex®-M4 SAM4L Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14) | ATSAM4LC4CA-AUR.pdf | |
| EL5165IW-T7 | Current Feedback Amplifier 1 Circuit SOT-23-5 | EL5165IW-T7.pdf | |
| RC4560IDG4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | RC4560IDG4.pdf | |
| ICS2008BY-10T | IC TIME CODE RCVR/GEN 44-TQFP | ICS2008BY-10T.pdf | |
| 11LC010T-I/MNY | IC EEPROM 1KBIT 100KHZ 8TDFN | 11LC010T-I/MNY.pdf | |
| S99GL01GP0010 | IC MEMORY 1GB FLASH 3.0V 56TSOP | S99GL01GP0010.pdf | |
| LC75822EHS-E | IC LCD DISPLAY DRIVER | LC75822EHS-E.pdf | |
| LM3502ITL-25/NOPB | LED Driver IC 2 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) PWM Dimming 600mA (Switch) 10-DSBGA | LM3502ITL-25/NOPB.pdf |