| Manufacturer Part Number: | CMST2907A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 13410 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 60V 0.6A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMST2907A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMST2907A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | PNP Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 275mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMST2907A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMST2907A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMST2907A TR is new and unused, you can buy CMST2907A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMST2907A TR.
| 8N4SV76AC-0167CDI8 | VCXO IC 98MHz 6-CLCC | 8N4SV76AC-0167CDI8.pdf | |
| XCVU080-1FFVA2104I | IC FPGA 832 I/O 2104FCBGA | XCVU080-1FFVA2104I.pdf | |
| STM32L151C8U6TR | ARM® Cortex®-M3 STM32 L1 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH | STM32L151C8U6TR.pdf | |
| MPC8568ECVTAQGG | PowerPC e500v2 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 1.0GHz 1023-FCPBGA (33x33) | MPC8568ECVTAQGG.pdf | |
| DP8390DV | Ethernet Controller Interface 68-PLCC | DP8390DV.pdf | |
| ISL3178EIUZ-T | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-MSOP | ISL3178EIUZ-T.pdf | |
| AMIS30660CANH6RG | 1/1 Transceiver Half CAN 8-SOIC | AMIS30660CANH6RG.pdf | |
| SN74S240DWR | Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | SN74S240DWR.pdf | |
| DM74AS240WM | Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | DM74AS240WM.pdf | |
| NLV74HC151ADR2G | Data Selector/Multiplexer 1 x 8:1 16-SOIC | NLV74HC151ADR2G.pdf | |
| 7143LA20PF | IC SRAM 32KBIT 20NS 100TQFP | 7143LA20PF.pdf | |
| CY7C1318SV18-250BZXC | IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA | CY7C1318SV18-250BZXC.pdf | |
| LT3965EFE#TRPBF | LED Driver IC 8 Output DC DC Regulator Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) I²C, PWM Dimming 500mA 28-TSSOP-EP | LT3965EFE#TRPBF.pdf | |
| MN13811SN | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel TO-92 | MN13811SN.pdf |