| Manufacturer Part Number: | CMSZDA11V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 11V 275mW ±5% SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMSZDA11V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMSZDA11V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CMSZDA | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Configuration | 1 Pair Common Anode | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 11V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 275mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 20 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMSZDA11V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMSZDA11V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMSZDA11V TR is new and unused, you can buy CMSZDA11V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMSZDA11V TR.
| BZT52C15T-TP | Zener Diode 15V 100mW ±6% Surface Mount SOD-523 | BZT52C15T-TP.pdf | |
| APT11GF120BRDQ1G | IGBT NPT 1200V 25A 156W Through Hole TO-247 [B] | APT11GF120BRDQ1G.pdf | |
| LC4256B-3FTN256BC | IC CPLD 256MC 3NS 256FTBGA | LC4256B-3FTN256BC.pdf | |
| 10AX090N3F40E2SG | IC FPGA 600 I/O 1517FCBGA | 10AX090N3F40E2SG.pdf | |
| PIC16F688T-E/SL | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 7KB (4K x 14) FLASH 14-SOIC | PIC16F688T-E/SL.pdf | |
| Z8613012SSC00TR | Video Decoder IC Set-Top Boxes, TV 18-SOIC | Z8613012SSC00TR.pdf | |
| ADA4692-2ARZ | Voltage Feedback Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | ADA4692-2ARZ.pdf | |
| 11AA161T-I/TT | IC EEPROM 16KBIT 100KHZ SOT23-3 | 11AA161T-I/TT.pdf | |
| 70V09L20PF | IC SRAM 1MBIT 20NS 100TQFP | 70V09L20PF.pdf | |
| IRMCK099M | Motor Driver Power MOSFET I²C, RS-232 32-QFN | IRMCK099M.pdf | |
| S-80157CNMC-JLIT2U | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-5 | S-80157CNMC-JLIT2U.pdf | |
| L79L06ABUTR | Linear Voltage Regulator IC Negative Fixed 1 Output -6V 100mA SOT-89-3 | L79L06ABUTR.pdf | |
| ATECC108-SSHDA-B | Authentication Chip IC Networking and Communications 8-SOIC | ATECC108-SSHDA-B.pdf |