| Manufacturer Part Number: | CMSZDA12V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 12V 275mW ±5% SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMSZDA12V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMSZDA12V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CMSZDA | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Configuration | 1 Pair Common Anode | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 12V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 275mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 25 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMSZDA12V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMSZDA12V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMSZDA12V TR is new and unused, you can buy CMSZDA12V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMSZDA12V TR.
| FDMC7200S | MOSFET 2N-CH 30V 7A/13A POWER33 | FDMC7200S.pdf | |
| IDT2309-1HPG | IC CLK BUFFER ZD HI DRV 16-TSSOP | IDT2309-1HPG.pdf | |
| LTC6905HS5-133#TRPBF | Oscillator, Silicon IC 133MHz SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 | LTC6905HS5-133#TRPBF.pdf | |
| R5F2LA66ADFP#30 | R8C R8C/Lx/A6A Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-LFQFP (10x10) | R5F2LA66ADFP#30.pdf | |
| DSPIC33EP128MC502-E/SP | dsPIC dsPIC™ 33EP Microcontroller IC 16-Bit 60 MIPs 128KB (43K x 24) FLASH 28-SPDIP | DSPIC33EP128MC502-E/SP.pdf | |
| SAK-XC888C-8FFI 5V AC | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | SAK-XC888C-8FFI 5V AC.pdf | |
| TDA19971AHN/C181E | IC HDMI RECEIVER SGL 72HVQFN | TDA19971AHN/C181E.pdf | |
| S-93C56BD0I-K8T3U | IC EEPROM | S-93C56BD0I-K8T3U.pdf | |
| LX1745CPW | LED Driver IC 3 Output DC DC Controller Step-Up (Boost) Analog, PWM Dimming 20-TSSOP | LX1745CPW.pdf | |
| MN1381-Q | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel TO-92 | MN1381-Q.pdf | |
| X5648PI-2.7A | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-PDIP | X5648PI-2.7A.pdf | |
| ST1S40IPUR | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 3A 8-VDFN Exposed Pad | ST1S40IPUR.pdf | |
| S-1137D23-U5T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.3V 300mA SOT-89-5 | S-1137D23-U5T1U.pdf |