| Manufacturer Part Number: | CMSZDA20V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 20V 275mW ±5% SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMSZDA20V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMSZDA20V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CMSZDA | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Configuration | 1 Pair Common Anode | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 20V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 275mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 55 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 14V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMSZDA20V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMSZDA20V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMSZDA20V TR is new and unused, you can buy CMSZDA20V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMSZDA20V TR.
| MBRTA80060R | Diode Array 1 Pair Common Anode Schottky 60V 400A Chassis Mount Three Tower | MBRTA80060R.pdf | |
| 2EZ13DE3/TR8 | Zener Diode 13V 2W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ13DE3/TR8.pdf | |
| FSBB15CH60 | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 15A SPM27CA | FSBB15CH60.pdf | |
| ATF-331M4-TR1 | RF Mosfet pHEMT FET 4V 60mA 2GHz 15dB 19dBm MiniPak 1412 | ATF-331M4-TR1.pdf | |
| 810322AKI-02LFT | IC VCXO ATTENUATOR/MULT 32VFQFPN | 810322AKI-02LFT.pdf | |
| LTC1608CG#PBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 36-SSOP | LTC1608CG#PBF.pdf | |
| EPM570F100C5N | IC CPLD 440MC 5.4NS 100FBGA | EPM570F100C5N.pdf | |
| R5F562T7ADFH#V3 | RX RX600 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 128KB (128K x 8) FLASH 112-LQFP (20x20) | R5F562T7ADFH#V3.pdf | |
| TLV2374QPWRG4Q1 | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | TLV2374QPWRG4Q1.pdf | |
| 74ABT16652CSSC | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 56-SSOP | 74ABT16652CSSC.pdf | |
| CD74HCT423MTE4 | Monostable Multivibrator 25ns 16-SOIC | CD74HCT423MTE4.pdf | |
| M29F800FB55M3F2 TR | IC FLASH 8MBIT 55NS 44SO | M29F800FB55M3F2 TR.pdf | |
| 7025S35GB | IC SRAM 128KBIT 35NS 84PGA | 7025S35GB.pdf | |
| CY62128BLL-70ZC | IC SRAM 1MBIT 70NS 32TSOP | CY62128BLL-70ZC.pdf | |
| XC6121E647ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6121E647ER-G.pdf |