| Manufacturer Part Number: | CMSZDA33V TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 33V 275mW ±5% SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMSZDA33V TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMSZDA33V TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | CMSZDA | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Arrays | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Configuration | 1 Pair Common Anode | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 33V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 275mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 23.1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMSZDA33V TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMSZDA33V TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMSZDA33V TR is new and unused, you can buy CMSZDA33V TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMSZDA33V TR.
| BZX84C2V7LT1 | Zener Diode 2.7V 225mW ±7% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) | BZX84C2V7LT1.pdf | |
| FLZ24VC | Zener Diode 23.8V 500mW ±3% Surface Mount SOD-80 | FLZ24VC.pdf | |
| DDTD123EU-7-F | TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 | DDTD123EU-7-F.pdf | |
| 87949AYILFT | IC CLOCK GEN LVCMOS 52-LQFP | 87949AYILFT.pdf | |
| MAX5250BCPP | 10 Bit Digital to Analog Converter 4 20-PDIP | MAX5250BCPP.pdf | |
| M4A5-96/48-10VI | IC CPLD 96MC 10NS 100TQFP | M4A5-96/48-10VI.pdf | |
| STA540SAN | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) or 4-Channel (Quad) Class AB | STA540SAN.pdf | |
| TS942AIN | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-DIP | TS942AIN.pdf | |
| 74HC368D,652 | Buffer, Inverting 2 Element 2, 4 (Hex) Bit per Element Push-Pull Output 16-SO | 74HC368D,652.pdf | |
| SN74HC240DWG4 | Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | SN74HC240DWG4.pdf | |
| SN74AC373DW | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOIC | SN74AC373DW.pdf | |
| LT1031DMH#PBF | Series, Shunt, Buried Zener Voltage Reference IC ±0.2% 10mA TO-205AD, TO-39-3 Metal Can | LT1031DMH#PBF.pdf | |
| LTC3633AEFE-2#TRPBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 2 Output 3A 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | LTC3633AEFE-2#TRPBF.pdf | |
| IR3853MTR1PBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.7V 1 Output 4A 17-PowerVQFN | IR3853MTR1PBF.pdf | |
| S-11L10A21-M5T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.1V 150mA SOT-23-5 | S-11L10A21-M5T1U.pdf |