| Manufacturer Part Number: | CMUT2907A BK |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 60V 0.6A SOT523 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / Request inventory verification |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMUT2907A BK Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMUT2907A BK | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-523 | |
| Supplier Device Package | SOT-523 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMUT2907A BK | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMUT2907A BK is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMUT2907A BK is new and unused, you can buy CMUT2907A BK Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMUT2907A BK.
| VS-HFA12PA120CPBF | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 1200V (1.2kV) 6A (DC) Through Hole TO-247-3 | VS-HFA12PA120CPBF.pdf | |
| 1N6631US | Diode Standard 1100V (1.1kV) 1.4A Surface Mount A-MELF | 1N6631US.pdf | |
| ZXTN25012EFLTA | TRANS NPN 12V 2A SOT23-3 | ZXTN25012EFLTA.pdf | |
| BDP948E6433HTMA1 | TRANS PNP 45V 3A SOT-223 | BDP948E6433HTMA1.pdf | |
| STF11NM65N | MOSFET N-CH 650V TO-220FP | STF11NM65N.pdf | |
| 8N4SV76LC-0088CDI | VCXO IC 156.25MHz 6-CLCC | 8N4SV76LC-0088CDI.pdf | |
| MSP430F2619TPMR | MSP430 MSP430F2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 120KB (120K x 8 + 256B) FLASH 64-LQFP (10x10) | MSP430F2619TPMR.pdf | |
| PIC16LC773-I/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 7KB (4K x 14) OTP 28-SSOP | PIC16LC773-I/SS.pdf | |
| F28M35E50B1RFPS | C28x/ARM® Cortex®-M3 C2000™ C28x + ARM® Cortex® M3 Concerto™ Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 60MHz/60MHz 512KB/512KB FLASH 144-HTQFP (20x20) | F28M35E50B1RFPS.pdf | |
| MAX3221EIDB | 1/1 Transceiver Full RS232 16-SSOP | MAX3221EIDB.pdf | |
| LT1025CS8#TRPBF | IC COMPENSATR THERM MCRPWR 8SOIC | LT1025CS8#TRPBF.pdf | |
| 74AC169MTCX | IC COUNTER BIDIRECT SYNC 16TSSOP | 74AC169MTCX.pdf | |
| LP3470M5X-4.63/NOPB | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-5 | LP3470M5X-4.63/NOPB.pdf | |
| LTC2910HDHC#PBF | Supervisor Open Drain or Open Collector 8 Channel 16-DFN (5x3) | LTC2910HDHC#PBF.pdf | |
| TLV809L30DBZT | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 | TLV809L30DBZT.pdf |