| Manufacturer Part Number: | CMUT2907A TR |
|---|---|
| Manufacturer: | Central Semiconductor Corp |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS PNP 60V 0.6A SOT523 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CMUT2907A TR Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CMUT2907A TR | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | PNP Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | PNP | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 50mA, 500mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 10V | |
| Power - Max | 250mW | |
| Frequency - Transition | 200MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SOT-523 | |
| Supplier Device Package | SOT-523 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CMUT2907A TR | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CMUT2907A TR is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Central Semiconductor Corp all series components. The condition of CMUT2907A TR is new and unused, you can buy CMUT2907A TR Central Semiconductor Corp with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CMUT2907A TR.
| RB751S-40-TP | DIODE SCHOTTKY 30V 30MA SOD523 | RB751S-40-TP.pdf | |
| DDZ43S-7 | Zener Diode 43V 200mW ±2% Surface Mount SOD-323 | DDZ43S-7.pdf | |
| MMBZ4705-E3-18 | Zener Diode 18V 350mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ4705-E3-18.pdf | |
| MAX1209ETL+T | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 40-TQFN-EP (5x5) | MAX1209ETL+T.pdf | |
| SN65176BDRE4 | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-SOIC | SN65176BDRE4.pdf | |
| XRT83L314IB | Telecom IC 304-TBGA (31x31) | XRT83L314IB.pdf | |
| 74LVC1G17FS3-7 | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output X2-DFN0808-4 | 74LVC1G17FS3-7.pdf | |
| 7024L35G | IC SRAM 64KBIT 35NS 84PGA | 7024L35G.pdf | |
| MIC4426YMM | IC DRIVER MOSFET DUAL 1.5A 8MSOP | MIC4426YMM.pdf | |
| BD6044GUL-E2 | Overvoltage Protection Controller PMIC 9-VCSP50L1 (1.6x1.6) | BD6044GUL-E2.pdf | |
| LTC2936CGN#TRPBF | Supervisor Open Drain or Open Collector 6 Channel 24-SSOP | LTC2936CGN#TRPBF.pdf | |
| MAX690ACSA | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-SOIC | MAX690ACSA.pdf | |
| UCC2893PW | Flyback, Forward Converter Regulator Positive, Isolation Capable Output Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 16-TSSOP | UCC2893PW.pdf |