| Manufacturer Part Number: | CP82C84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Intersil |
| Product Category: | Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IC CLK GEN 5V 25MHZ 18-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CP82C84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CP82C84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers | |
| Manufacturer | Intersil | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Type | Clock Generator, Clock Synchronizer, Fanout Distribution | |
| PLL | No | |
| Input | TTL | |
| Output | TTL | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Ratio - Input:Output | 1:3 | |
| Differential - Input:Output | No/No | |
| Frequency - Max | 25MHz | |
| Divider/Multiplier | Yes/No | |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | 18-DIP (0.300", 7.62mm) | |
| Supplier Device Package | 18-PDIP | |
| Standard Package | 400 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CP82C84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CP82C84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Intersil all series components. The condition of CP82C84A is new and unused, you can buy CP82C84A Intersil with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CP82C84A.
| MX7837JR+T | 12 Bit Digital to Analog Converter 2 24-SOIC W | MX7837JR+T.pdf | |
| R5F100MJAFA#V0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 256KB (256K x 8) FLASH 80-LQFP (14x14) | R5F100MJAFA#V0.pdf | |
| MSP430F2101IDGVR | MSP430 MSP430F2xx Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 1KB (1K x 8 + 256B) FLASH 20-TVSOP | MSP430F2101IDGVR.pdf | |
| MB90F025FPMT-GS-9088E1 | IC MCU FLASH MICOM-0.35 120LQFP | MB90F025FPMT-GS-9088E1.pdf | |
| ADG408BRUZ-REEL7 | 1 Circuit IC Switch 8:1 100 Ohm 16-TSSOP | ADG408BRUZ-REEL7.pdf | |
| TH8056KDC-AAA-014-TU | 1/1 Transceiver CAN 14-SOIC | TH8056KDC-AAA-014-TU.pdf | |
| SN74HC165QPWRG4Q1 | IC 8BIT SHIFT REGISTER 16-TSSOP | SN74HC165QPWRG4Q1.pdf | |
| CY7C1319CV18-250BZC | IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA | CY7C1319CV18-250BZC.pdf | |
| UC3842BVD1R2G | Converter Offline Flyback Topology Up to 500kHz 8-SOIC | UC3842BVD1R2G.pdf | |
| AL1793AFE-13 | LED Driver IC 3 Output Linear Analog, PWM Dimming 500mA U-DFN4030-14 | AL1793AFE-13.pdf | |
| LT3971EMSE#PBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.19V 1 Output 1.2A 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad | LT3971EMSE#PBF.pdf |