| Manufacturer Part Number: | CS82C84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Intersil |
| Product Category: | Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | IC CLOCK GEN 5V 25MHZ 20-PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CS82C84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CS82C84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 10/Jun/2015 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers | |
| Manufacturer | Intersil | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Clock Generator, Clock Synchronizer, Fanout Distribution | |
| PLL | No | |
| Input | TTL | |
| Output | TTL | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Ratio - Input:Output | 1:3 | |
| Differential - Input:Output | No/No | |
| Frequency - Max | 25MHz | |
| Divider/Multiplier | Yes/No | |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 20-LCC (J-Lead) | |
| Supplier Device Package | 20-PLCC (9x9) | |
| Standard Package | 46 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CS82C84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CS82C84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Intersil all series components. The condition of CS82C84A is new and unused, you can buy CS82C84A Intersil with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CS82C84A.
| UFT7260SM6D | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 600V 35A Chassis Mount Module | UFT7260SM6D.pdf | |
| MMBZ4698-E3-18 | Zener Diode 11V 350mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ4698-E3-18.pdf | |
| SMBG5355C/TR13 | Zener Diode 18V 5W ±2% Surface Mount SMBG (DO-215AA) | SMBG5355C/TR13.pdf | |
| VS-25RIA120MS90 | SCR 1200V 40A Standard Recovery Chassis, Stud Mount TO-208AA (TO-48) | VS-25RIA120MS90.pdf | |
| EC103D1WX | SCR 400V 800mA Sensitive Gate Surface Mount SOT-223 | EC103D1WX.pdf | |
| 2SB157400L | TRANS PNP 50V 2A U-G2 | 2SB157400L.pdf | |
| STL22N65M5 | MOSFET N CH 650V 15A PWRFLT8X8HV | STL22N65M5.pdf | |
| LTC2368CDE-18#TRPBF | 18 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 16-DFN (4x3) | LTC2368CDE-18#TRPBF.pdf | |
| Z8F041ASH020EG | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 4KB (4K x 8) FLASH | Z8F041ASH020EG.pdf | |
| MAX4889BETO+ | IC SWITCH OCTAL SPDT 42TQFN | MAX4889BETO+.pdf | |
| 74HCT4066D-Q100,11 | 4 Circuit IC Switch 1:1 20 Ohm (Typ) 14-SO | 74HCT4066D-Q100,11.pdf | |
| DG441LDY-E3 | 4 Circuit IC Switch 1:1 30 Ohm 16-SOIC | DG441LDY-E3.pdf | |
| EL5420TISZ-T7 | Voltage Feedback Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | EL5420TISZ-T7.pdf | |
| MT29F256G08CECBBH6-6ITR:B | IC FLASH 256GBIT VBGA | MT29F256G08CECBBH6-6ITR:B.pdf | |
| BQ30Z554DBTR-R1 | Battery Battery Monitor IC Lithium-Ion/Polymer 30-TSSOP | BQ30Z554DBTR-R1.pdf |