| Manufacturer Part Number: | CSD13306W |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 12V 3.5A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD13306W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD13306W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | DSBGA/uSIP 22/Jun/2016 | |
| Manufacturer Product Page | CSD13306W Specifications | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 12V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 3.5A (Ta) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 10.2 mOhm @ 1.5A, 4.5V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.3V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 11.2nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1370pF @ 6V | |
| Power - Max | 1.9W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 6-UFBGA, DSBGA | |
| Supplier Device Package | 6-DSBGA (1x1.5) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD13306W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD13306W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD13306W is new and unused, you can buy CSD13306W T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD13306W.
| AK4101AVQ | IC TX RS422 QUAD 44LQFP | AK4101AVQ.pdf | |
| MCP79521-I/MS | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 64B SPI 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | MCP79521-I/MS.pdf | |
| ADS5423IPJYRG3 | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 52-QFP (10x10) | ADS5423IPJYRG3.pdf | |
| MCP4442T-104E/ST | Digital Potentiometer 100k Ohm 4 Circuit 129 Taps I²C Interface 14-TSSOP | MCP4442T-104E/ST.pdf | |
| MB90030PMC-GS-135E1 | IC MCU 16BIT FFMC-16F0.35 64LQFP | MB90030PMC-GS-135E1.pdf | |
| MAX3945ETE+T | Limiting Amplifier IC Optical Networks 16-TQFN (3x3) | MAX3945ETE+T.pdf | |
| TEA18361LT/1J | Converter Offline Flyback Topology 25kHz ~ 132.5kHz 14-SO | TEA18361LT/1J.pdf | |
| DRV8832DRCR | Bipolar Motor Driver Power MOSFET Parallel 10-VSON (3x3) | DRV8832DRCR.pdf | |
| AS1909C20-T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-3 | AS1909C20-T.pdf | |
| LT1109ACS8#TRPBF | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.25V 1 Output 2A (Switch) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LT1109ACS8#TRPBF.pdf | |
| BU12UA3WNVX-TL | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 300mA SSON004X1010 | BU12UA3WNVX-TL.pdf |