| Manufacturer Part Number: | CSD16403Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 25V 100A 8-SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD16403Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD16403Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | NexFET MOSFET Technology | |
| Video File | NexFET Power Block PowerStack™ Packaging Technology Overview | |
| Manufacturer Product Page | CSD16403Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 25V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 28A (Ta), 100A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 2.8 mOhm @ 20A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.9V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 18nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 2660pF @ 12.5V | |
| Power - Max | 3.1W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD16403Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD16403Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD16403Q5A is new and unused, you can buy CSD16403Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD16403Q5A.
| FSB50550U | Power Driver Module FET 3 Phase 500V 2A SPM22AD | FSB50550U.pdf | |
| CY25403SXC-008 | IC CLOCK GENERATOR | CY25403SXC-008.pdf | |
| HI5760BIB | 10 Bit Digital to Analog Converter 1 28-SOIC W | HI5760BIB.pdf | |
| R5F212B7SDFA#V0 | R8C R8C/2x/2B Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 48KB (48K x 8) FLASH 64-LQFP (14x14) | R5F212B7SDFA#V0.pdf | |
| SN65LV1212DBG4 | 400Mbps Deserializer 1 Input 10 Output 28-SSOP | SN65LV1212DBG4.pdf | |
| SN75LVCP600SDSKT | Buffer, ReDriver 1 Channel 6Gbps 10-SON (2.5x2.5) | SN75LVCP600SDSKT.pdf | |
| LMV821IDBVRG4 | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 | LMV821IDBVRG4.pdf | |
| SN74AS533ADW | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOIC | SN74AS533ADW.pdf | |
| MT46H32M32LFB5-5 AIT:B | IC LPDDR SDRAM 1GBIT VFBGA | MT46H32M32LFB5-5 AIT:B.pdf | |
| PCF8562TT/2,118 | IC LCD DRIVER 32/128SEG 48-TSSOP | PCF8562TT/2,118.pdf | |
| RT8497AGS | LED Driver IC 1 Output AC DC Offline Switcher Step-Down (Buck) 1.4A 8-SOP | RT8497AGS.pdf | |
| MIC5353YMT-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.25 V ~ 5.5 V 500mA 6-TMLF® (1.6x1.6) | MIC5353YMT-TR.pdf | |
| S-817A25ANB-CUOT2U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 35mA SC-82AB | S-817A25ANB-CUOT2U.pdf |