| Manufacturer Part Number: | CSD16412Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 25V 52A 8-SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD16412Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD16412Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | NexFET MOSFET Technology | |
| Video File | NexFET Power Block PowerStack™ Packaging Technology Overview | |
| Featured Product | Create your power design now with TI’s WEBENCH® Designer | |
| Manufacturer Product Page | CSD16412Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 25V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 14A (Ta), 52A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 11 mOhm @ 10A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.3V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 3.8nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 530pF @ 12.5V | |
| Power - Max | 3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD16412Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD16412Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD16412Q5A is new and unused, you can buy CSD16412Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD16412Q5A.
| KBP06M | IC BRIDGE RECT 1.5A 600V KBPM | KBP06M.pdf | |
| SBYV27-100-E3/54 | DIODE GEN PURP 100V 2A DO204AC | SBYV27-100-E3/54.pdf | |
| JANTX2N2218AL | TRANS NPN 50V 0.8A TO5 | JANTX2N2218AL.pdf | |
| MRFG35010NR5 | RF Mosfet pHEMT FET 12V 180mA 3.55GHz 10dB 9W PLD-1.5 | MRFG35010NR5.pdf | |
| PTFA091201HL V1 R250 | RF Mosfet LDMOS 28V 750mA 960MHz 18.5dB 110W PG-64248-2 | PTFA091201HL V1 R250.pdf | |
| ICS7151MI-40 | IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC | ICS7151MI-40.pdf | |
| BQ4842YMA-85 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar Parallel 32-DIP Module (0.61", 15.49mm) | BQ4842YMA-85.pdf | |
| MB90F025CPMT-GS-9005E1 | IC MCU FLASH MICOM-0.35 120LQFP | MB90F025CPMT-GS-9005E1.pdf | |
| MB91F016APFV-GS-9022E1 | IC MCU FLASH MICOM-0.35 144LQFP | MB91F016APFV-GS-9022E1.pdf | |
| R5F21324CYSP#V0 | R8C R8C/3x/32C Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 16KB (16K x 8) FLASH 20-LSSOP | R5F21324CYSP#V0.pdf | |
| NJM2748AD | J-FET Amplifier 1 Circuit 8-DIP | NJM2748AD.pdf | |
| 74LVX139TTR | Decoder/Demultiplexer 1 x 2:4 16-TSSOP | 74LVX139TTR.pdf | |
| SN74GTLPH306DGVR | Mixed Signal Translator Bidirectional 1 Circuit 8 Channel 24-TVSOP | SN74GTLPH306DGVR.pdf | |
| BQ29312PWG4 | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion/Polymer 24-TSSOP | BQ29312PWG4.pdf | |
| LT3837IFE#PBF | Flyback Regulator Positive, Isolation Capable Output Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 16-TSSOP-EP | LT3837IFE#PBF.pdf |