| Manufacturer Part Number: | CSD17301Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 13926 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 28A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17301Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17301Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | NexFET MOSFET Technology | |
| Video File | NexFET Power Block PowerStack™ Packaging Technology Overview | |
| Featured Product | Create your power design now with TI’s WEBENCH® Designer | |
| Manufacturer Product Page | CSD17301Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Logic Level Gate FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Logic Level Gate | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 28A (Ta), 100A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 2.6 mOhm @ 25A, 8V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.55V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 25nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 3480pF @ 15V | |
| Power - Max | 3.2W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17301Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17301Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17301Q5A is new and unused, you can buy CSD17301Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17301Q5A.
| AK 04 | DIODE SCHOTTKY 40V 1A AXIAL | AK 04.pdf | |
| 1N5405 | Diode Standard 500V 3A Through Hole DO-201AD | 1N5405.pdf | |
| BZX84C4V7LT1G | Zener Diode 4.7V 225mW ±6% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) | BZX84C4V7LT1G.pdf | |
| PLZ16B-HG3/H | Zener Diode 16V 500mW Surface Mount DO-219AC (microSMF) | PLZ16B-HG3/H.pdf | |
| SZ1SMB5940BT3G | Zener Diode 43V 3W ±5% Surface Mount SMB | SZ1SMB5940BT3G.pdf | |
| PZT2907AT1 | TRANS PNP 60V 0.6A SOT223 | PZT2907AT1.pdf | |
| APA600-FGG484A | IC FPGA 370 I/O 484FBGA | APA600-FGG484A.pdf | |
| 5SGSMD4E2H29I2LN | IC FPGA 360 I/O 780HBGA | 5SGSMD4E2H29I2LN.pdf | |
| LPC11E11FHN33/101, | ARM® Cortex®-M0 LPC11Exx Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 8KB (8K x 8) FLASH 32-HVQFN (7x7) | LPC11E11FHN33/101,.pdf | |
| MB90347ESPMC-GS-698E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340E Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90347ESPMC-GS-698E1.pdf | |
| MC145484ENR2 | PCM, Filter Interface 13 b PCM Audio Interface 20-SSOP | MC145484ENR2.pdf | |
| PCA8574PW,112 | I/O Expander 8 I²C 400kHz 16-TSSOP | PCA8574PW,112.pdf | |
| TL032IDRG4 | J-FET Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | TL032IDRG4.pdf | |
| 100331SCX | IC D-TYPE POS TRG TRPL 24SOIC | 100331SCX.pdf | |
| SN74AC00NSR | NAND Gate IC 4 Channel 14-SO | SN74AC00NSR.pdf |