| Manufacturer Part Number: | CSD17302Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 12539 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 87A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17302Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17302Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | NexFET MOSFET Technology | |
| Video File | NexFET Power Block PowerStack™ Packaging Technology Overview | |
| Featured Product | Create your power design now with TI’s WEBENCH® Designer | |
| Manufacturer Product Page | CSD17302Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 16A (Ta), 87A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 7.9 mOhm @ 14A, 8V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.7V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 7nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 950pF @ 15V | |
| Power - Max | 3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17302Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17302Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17302Q5A is new and unused, you can buy CSD17302Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17302Q5A.
| NSR1030QMUTAG | RECT BRIDGE SCHTKY 30V 1A UDFN4 | NSR1030QMUTAG.pdf | |
| CMPZ5266B TR | Zener Diode 68V 350mW ±5% Surface Mount SOT-23 | CMPZ5266B TR.pdf | |
| CMZ5947B BK | Zener Diode 82V 500mW ±5% Surface Mount SMA | CMZ5947B BK.pdf | |
| 3EZ10D5/TR8 | Zener Diode 10V 3W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ10D5/TR8.pdf | |
| 1N2838A | Zener Diode 100V 50W ±10% Through Hole TO-204AD (TO-3) | 1N2838A.pdf | |
| STD127DT4 | TRANS NPN 400V 4A DPAK | STD127DT4.pdf | |
| MB90349CASPFV-GS-595E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90349CASPFV-GS-595E1.pdf | |
| MC74HCT244ADWR2 | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | MC74HCT244ADWR2.pdf | |
| MC100EP16VBDR2G | IC RCVR/DRVR 5V DIFF ECL 8-SOIC | MC100EP16VBDR2G.pdf | |
| AT28C010E-12JU | IC EEPROM 1MBIT 120NS 32PLCC | AT28C010E-12JU.pdf | |
| MT29F4G08ABAEAH4:E | IC FLASH 4GBIT VFBGA | MT29F4G08ABAEAH4:E.pdf | |
| MCP3905A-I/SS | IC POWER METERING-1 PHASE 24SSOP | MCP3905A-I/SS.pdf | |
| TLC5940PWPG4 | LED Driver IC 16 Output Linear Shift Register 120mA 28-HTSSOP | TLC5940PWPG4.pdf | |
| SIP32429DN-T1-GE4 | IC LOAD SW LVL SHIFT 10DFN | SIP32429DN-T1-GE4.pdf | |
| MAX1962EEP+ | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 20-QSOP | MAX1962EEP+.pdf |