| Manufacturer Part Number: | CSD17305Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 100A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17305Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17305Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | NexFET MOSFET Technology | |
| Video File | NexFET Power Block PowerStack™ Packaging Technology Overview | |
| Featured Product | Create your power design now with TI’s WEBENCH® Designer | |
| Manufacturer Product Page | CSD17305Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 29A (Ta), 100A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 3.4 mOhm @ 30A, 8V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.6V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 18.3nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 2600pF @ 15V | |
| Power - Max | 3.1W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17305Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17305Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17305Q5A is new and unused, you can buy CSD17305Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17305Q5A.
| CMPD7000 TR | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 100V 200mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | CMPD7000 TR.pdf | |
| MUR2X030A04 | Diode Array 2 Independent Standard 400V 30A Chassis Mount SOT-227-4, miniBLOC | MUR2X030A04.pdf | |
| 1N3643 | Diode Standard 1000V (1kV) 250mA Through Hole S, Axial | 1N3643.pdf | |
| VS-307UR200 | Diode Standard, Reverse Polarity 2000V (2kV) 330A Chassis, Stud Mount DO-205AB, DO-9 | VS-307UR200.pdf | |
| FR1G-13-F | Diode Standard 400V 1A Surface Mount SMB | FR1G-13-F.pdf | |
| SMAJ4473CE3/TR13 | Zener Diode 22V 1.5W ±2% Surface Mount DO-214AC (SMAJ) | SMAJ4473CE3/TR13.pdf | |
| MAX3676EHJ+T | IC CLOCK RECOVERY 32-TQFP | MAX3676EHJ+T.pdf | |
| DS1077Z-66+ | Oscillator, Fixed Frequency (Dual) IC 8.1kHz ~ 66.666MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | DS1077Z-66+.pdf | |
| 8N4Q001EG-0147CDI | Clock Oscillator IC 100MHz, 400MHz, 1GHz, 1GHz 10-CLCC | 8N4Q001EG-0147CDI.pdf | |
| DS1685S-3+T&R | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 242B Parallel 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | DS1685S-3+T&R.pdf | |
| MB9AF311LAPMC1-G-JNE2 | ARM® Cortex®-M3 FM3 MB9A310A Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | MB9AF311LAPMC1-G-JNE2.pdf | |
| MB90025FPMT-GS-338E1 | IC MCU 16B FFMC-16F-0.35 120LQFP | MB90025FPMT-GS-338E1.pdf | |
| MCF51JM32EVLH | Coldfire V1 MCF51JM Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | MCF51JM32EVLH.pdf | |
| XRA1207IG24-F | I/O Expander 16 I²C, SMBus 400kHz 24-TSSOP | XRA1207IG24-F.pdf | |
| SI32176-C-GM1R | IC PROSLIC PCM/SPI -110V 42LGA | SI32176-C-GM1R.pdf |