| Manufacturer Part Number: | CSD17307Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 73A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17307Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17307Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | NexFET MOSFET Technology | |
| Video File | NexFET Power Block PowerStack™ Packaging Technology Overview | |
| Featured Product | Create your power design now with TI’s WEBENCH® Designer | |
| Manufacturer Product Page | CSD17307Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 14A (Ta), 73A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 10.5 mOhm @ 11A, 8V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.8V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 5.2nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 700pF @ 15V | |
| Power - Max | 3W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17307Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17307Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17307Q5A is new and unused, you can buy CSD17307Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17307Q5A.
| S2A-E3/52T | DIODE GEN PURP 50V 1.5A DO214AA | S2A-E3/52T.pdf | |
| 1N5351BE3/TR8 | Zener Diode 14V 5W ±5% Through Hole T-18 | 1N5351BE3/TR8.pdf | |
| Q6008R5 | TRIAC 600V 8A TO220 | Q6008R5.pdf | |
| XP0111200L | TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI5 | XP0111200L.pdf | |
| BD910 | TRANS PNP 80V 15A TO-220 | BD910.pdf | |
| 2308-5HPGGI | IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16TSSOP | 2308-5HPGGI.pdf | |
| 8N4QV01KG-0106CDI8 | VCXO IC 125.009375MHz, 150MHz, 312.25MHz, 156.25MHz 10-CLCC | 8N4QV01KG-0106CDI8.pdf | |
| XC7A75T-2CSG324I | IC FPGA ARTIX7 210 I/O 324CSBGA | XC7A75T-2CSG324I.pdf | |
| DSPIC33FJ06GS102A-I/SP | dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 6KB (2K x 24) FLASH 28-SPDIP | DSPIC33FJ06GS102A-I/SP.pdf | |
| 74ABT162244DGG,518 | Buffer, Non-Inverting 4 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | 74ABT162244DGG,518.pdf | |
| 709079S15PF | IC SRAM 256KBIT 15NS 100TQFP | 709079S15PF.pdf | |
| S-8211EAK-M5T1U | Battery Battery Monitor IC Lithium-Ion/Polymer SOT-23-5 | S-8211EAK-M5T1U.pdf | |
| KA7805ETU | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 1A TO-220AB | KA7805ETU.pdf | |
| MAX663CSA | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 5V, 1.3 V ~ 16 V 40mA 8-SOIC | MAX663CSA.pdf | |
| NCP5322ADW | - Controller, High Performance Processor Voltage Regulator IC 2 Output 28-SOIC | NCP5322ADW.pdf |