| Manufacturer Part Number: | CSD17310Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 11533 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 100A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17310Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17310Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | NexFET MOSFET Technology | |
| Video File | NexFET Power Block PowerStack™ Packaging Technology Overview | |
| Featured Product | Create your power design now with TI’s WEBENCH® Designer | |
| Manufacturer Product Page | CSD17310Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 21A (Ta), 100A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 5.1 mOhm @ 20A, 8V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.8V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 11.6nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 1560pF @ 15V | |
| Power - Max | 3.1W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17310Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17310Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17310Q5A is new and unused, you can buy CSD17310Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17310Q5A.
| STPS20120CTN | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 120V 10A Through Hole TO-220-3 | STPS20120CTN.pdf | |
| S8-4148E3/TR13 | Diode Array 4 Independent Standard 75V 400mA (DC) Surface Mount 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | S8-4148E3/TR13.pdf | |
| VS-30MQ040HM3/5AT | DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AC | VS-30MQ040HM3/5AT.pdf | |
| MRF373ALR1 | RF Mosfet LDMOS 32V 200mA 860MHz 18.2dB 75W NI-360 | MRF373ALR1.pdf | |
| IRGS15B60KDTRRP | IGBT NPT 600V 31A 208W Surface Mount D2PAK | IRGS15B60KDTRRP.pdf | |
| FJX597JHTF | JFET N-Channel 20V 150µA @ 5V 100mW Surface Mount SOT-323 | FJX597JHTF.pdf | |
| MAX11150EUB+ | 18 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 10-uMAX | MAX11150EUB+.pdf | |
| LX64V-3F100C | IC FPGA 64 I/O 100FBGA | LX64V-3F100C.pdf | |
| C8051F996-GM | CIP-51 8051 C8051F9xx Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 8KB (8K x 8) FLASH 24-QFN (4x4) | C8051F996-GM.pdf | |
| MAX485EESA+ | 1/1 Transceiver Half RS422, RS485 8-SOIC | MAX485EESA+.pdf | |
| MAX3243CDBRG4 | 3/5 Transceiver Full RS232 28-SSOP | MAX3243CDBRG4.pdf | |
| MAX4240EUK+T | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 | MAX4240EUK+T.pdf | |
| LM431CCZ | Shunt Voltage Reference IC 36V ±0.5% 100mA TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) | LM431CCZ.pdf | |
| ADP166ACPZN-3.0-R7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 150mA 6-LFCSP-UD (1.6x1.6) | ADP166ACPZN-3.0-R7.pdf | |
| NCP4587DSN30T1G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 150mA SOT-23-5 | NCP4587DSN30T1G.pdf |