| Manufacturer Part Number: | CSD17501Q5A |
|---|---|
| Manufacturer: | T-I |
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Available Quantity: | 11025 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 100A 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CSD17501Q5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CSD17501Q5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | NexFET MOSFET Technology | |
| Video File | PowerStack™ Packaging Technology Overview | |
| Featured Product | Create your power design now with TI’s WEBENCH® Designer | |
| Manufacturer Product Page | CSD17501Q5A Specifications | |
| Online Catalog | N-Channel Standard FETs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - FETs, MOSFETs - Single | |
| Manufacturer | T I | |
| Series | NexFET™ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| FET Type | MOSFET N-Channel, Metal Oxide | |
| FET Feature | Standard | |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V | |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100A (Tc) | |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 2.9 mOhm @ 25A, 10V | |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.8V @ 250µA | |
| Gate Charge (Qg) @ Vgs | 17nC @ 4.5V | |
| Input Capacitance (Ciss) @ Vds | 2630pF @ 15V | |
| Power - Max | 3.2W | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-PowerTDFN | |
| Supplier Device Package | 8-VSON (5x6) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CSD17501Q5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CSD17501Q5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of T-I all series components. The condition of CSD17501Q5A is new and unused, you can buy CSD17501Q5A T-I with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CSD17501Q5A.
| IRFL9014PBF | MOSFET P-CH 60V 1.8A SOT223 | IRFL9014PBF.pdf | |
| X1227S8T1 | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar I²C, 2-Wire Serial 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | X1227S8T1.pdf | |
| ADS7957SRHBT | 10 Bit Analog to Digital Converter 16 Input 1 SAR 32-VQFN (5x5) | ADS7957SRHBT.pdf | |
| LC4064ZE-7TN48C | IC CPLD 64MC 7.5NS 48TQFP | LC4064ZE-7TN48C.pdf | |
| M4A3-192/96-10FAI | IC CPLD 192MC 10NS 144FBGA | M4A3-192/96-10FAI.pdf | |
| EPF10K30EFC484-2X | IC FPGA 220 I/O 484FBGA | EPF10K30EFC484-2X.pdf | |
| PIC32MX675F512HT-80I/PT | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10) | PIC32MX675F512HT-80I/PT.pdf | |
| CY8C3445LTI-087 | 8051 PSOC® 3 CY8C34xx Microcontroller IC 8-Bit 50MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-QFN (7x7) | CY8C3445LTI-087.pdf | |
| ATSAML21J18A-MUT | ARM® Cortex®-M0+ SAM L21J Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-QFN (9x9) | ATSAML21J18A-MUT.pdf | |
| CY8C20045-24LKXI | IC CAPSENSE 8K FLASH 16 QFN | CY8C20045-24LKXI.pdf | |
| PCM3060PWRG4 | Stereo Audio Interface 24 b Serial 28-TSSOP | PCM3060PWRG4.pdf | |
| SN75C3232DE4 | 2/2 Transceiver Full RS232 16-SOIC | SN75C3232DE4.pdf | |
| CD74HCT109M | IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC | CD74HCT109M.pdf | |
| NL17SV08XV5T2G | AND Gate IC 1 Channel SOT-553 | NL17SV08XV5T2G.pdf | |
| SY10H606JC-TR | Mixed Signal Translator Unidirectional 1 Circuit 6 Channel 28-PLCC (11.5x11.5) | SY10H606JC-TR.pdf |